«Українцям щонайперше – воля!»: у Львові відбувся мистецький проєкт на підтримку ЗСУ

31 жовтня у Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся концерт під назвою «Українцям щонайперше – воля!». Мистецький проєкт мав на меті зібрати кошти на підтримку Збройних Сил України.

Захід присвятили 80-тій річниці офіційного створення УПА та 95-літтю з Дня народження зв’язкової УПА, поетеси Катерини Мандрик-Куйбіди. У фойє театру розмістили експозицію особистих речей Катерини Куйбіди (фото, книги, одяг, архівні матеріали тощо).

«Жовто-блакитна любов у серцях, воля, свобода, а також національно-патріотичне виховання – це запорука формування нації незламних українців. І сьогодні ми показуємо усьому світові нашу стійкість, нашу незламну позицію у боротьбі проти ворога. У далекому 1952 році Катерина Мандрик-Куйбіда у своїй поезії зазначила, що ще прийде час, коли українці отримають все, на що історично заслуговують. Українська повстанська армія і кожен, хто боровся і продовжує боротись за світле майбутнє наших дітей – це українці з великої літери, якими пишається уся країна. Завдяки таким людям, сьогодні ми маємо змогу вільно жити під синьо-жовтими стягами. Щиро дякую Василю Куйбіді та усім, хто долучився до організації цього мистецького вечора. Та найбільша подяка й шана сьогодні звучить до Збройних Сил України, які дарують нам сьогоднішній день та світле майбутнє для нашої непереможної європейської держави», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Під час концерту лунали відомі українські пісні під різним аранжуванням у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта». Серед них: «Зродились ми великої години», «Батько наш Бандера», «Біля тополі», «Лента за лентою» та багато інших.

За словами організаторів, такий концерт покликаний привернути увагу до історії боротьби в Українській повстанській армії людей мистецтва – художників, поетів, прозаїків.

Разом з тим, він привертає увагу до кожного учасника національно-визвольного руху, який діяв чи працював у підпіллі або воював зі зброєю в руках, серед яких поетеса та зв’язкова УПА Катерина Мандрик-Куйбіда.

На реалізацію згаданого мистецького проєкту у Комплексній програмі розвитку культури Львівщини на 2022 рік передбачено кошти у сумі 60 тис. грн.

Довідково:

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень, поетеса. У 17 років стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

Переглядів: 0