«Українська Державність і вишивана єдність»: на Стрийщині провели мистецьку акцію

Стрийський районний гуманітарний штаб «Клаптик Надії» в межах започаткованого проєкту культурної дипломатії «KLAPTYK NADIYI.UA» та з нагоди відзначення Дня Української Державності провів акцію - «Українська Державність і вишивана єдність».

Волонтери штабу організували велику фотосесію для молоді  у вишитих сукнях та сорочках, також моделями були і представники «Клаптику Надії».

Сукні та сорочки замовили у місцевих кравчинь. Небайдужими виявилися і власники магазинів, які продають вишите вбрання, вони залюбки доєдналися до «Вишиваної єдності».

«Ціль заходу - привернути увагу громадськості до української культури та історії. Адже вишиванка -  витвір мистецтва, який  сягає глибини віків. А багатовікова історія не зробила вишивку пережитком минулого, а навпаки - стала невіддільною частиною буття кожного українця і символом боротьби за власну історію. В часі війни культурна дипломатія стає дедалі більш важливим інструментом презентації свого міста чи країни через засоби культури. Тому «Вишивана єдність» покликана продемонструвати  наш національний характер, єдність, родову пам’ять та  любов до країни», - зазначили організатори.

Зазначимо, що Стрийський районний гуманітарний штаб «Клаптик Надії» започаткував на Стрийщині Міжнародний проєкт культурної дипломатії - «KLAPTYK NADIYI.UA».

Концепція цього проєкту - презентувати світовій спільноті українське мистецтво: вишивку, писанкарство, ткацтво, витинанки килимарство, вироби з дерева, з лози, з соломи, з бісеру, малярство, фотомистецтво та інше.

Представники штабу, які активно підтримують ЗСУ та внутрішньо перемішених осіб, налагоджують співпрацю з різними світовими благодійними  організаціями, міжнародними волонтерами і розповідають їм про Україну, нашу культуру, історію, традиції - через фотографії, через вироби, мистецтво.

Окрім популяризації української культури цей проєкт допомагає  зі збором коштів на підтримку ЗСУ та ВПО.

Переглядів: 0