“Україна впевнено повертає собі законне місце в європейському культурному просторі», – Максим Козицький на відкритті «Bookforum-2021»

Сьогодні у Львові розпочався 28-ий Міжнародний книжковий форум – «Bookforum». У офіційному відкритті заходу, який відбувся у «LEM-station», взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Як зазначив голова Львівської ОДА, на цьогорічний Форум всі особливо чекали, адже минулого року через загострення епідситуації з ковідом захід проводили онлайн.

«Україна впевнено повертає собі своє законне місце  в європейському культурному просторі. Ми маємо можливість вибору. І якщо на зорі незалежності з українською книгою було важко, то сьогодні ми подорослішали як держава. Нам 30. Це такий вік, коли ти вже готовий обирати: коли ти вже знаєш свій шлях у житті, коли зважуєшся відповідати за родину. Коли ти знаєш - це Твоя країна і розумієш, чому ти обираєш жити тут, а не деінде.

Світ не стоїть на місці, і ми дорослішаємо, розвиваємося, стаємо старші і поважні - стаємо мудрі. Але що цікаво - книжки і їх сюжети з нами лишаються на все життя. Їхня мудрість не старіє. Бо і байки Глібова, і фантастика Рея Бредбері та Станіслава Лема, і глибокі, насичені тексти Оксани Забужко нам однаково потрібні що в 20, що в 30, що в 60 років.

Попереду нас чекає цікава та насичена програма Форуму. Бажаю всім учасникам успіхів у пошуках своєї книги. Тієї, якої ще не вистачає у вашому житті саме тепер, саме цього року, коли вам саме стільки, як є зараз», - сказав Максим Козицький.

Окрім того, очільник області зачитав привітання організаторам та відвідувачам Форуму від Президента України Володимира Зеленського.

Львівський книжковий ярмарок “Форум видавців” -  один з найбільших українських книжкових ярмарків та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі, проводиться майже щорічно з 1994 року.  Цьогоріч події Форуму відбуватимуться на кількох локаціях – Палац Потоцьких, Палац Мистецтв, готель «Жорж», наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка та ін.

Останній книжковий ярмарок в Палаці Мистецтв у 2019 році відвідали понад 30 тисяч людей, а на ярмарку на проспекті Свободи орієнтовно побувало близько 55 тисяч львів’ян та гостей міста.

З програмою цьогорічного Форуму можна ознайомитися за посиланням.

1 / 10
Переглядів: 4