«Ухвалений Верховною Радою України закон про військове капеланство має епохальне значення, як для Церкви, так і для Збройних Сил України», – Іван Собко

Верховна Рада ухвалила Закон "Про Службу військового капеланства. Відповідний законопроєкт 4626 "Про Службу військового капеланства" на засіданні Верховної Ради 30 листопада підтримав 291 народний депутат. Це більшість депутатів з усіх фракцій, за винятком «Опозиційної платформи – За життя».

Закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, а також визначає правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства.

«Діяльність військових капеланів завжди була важливою, та ще більше переосмислення їх важливості відбулось після початку війни на Сході України. Ухвалений Верховною Радою України закон про військове капеланство має епохальне значення, як для Церкви, так і для Збройних Сил України. Нарешті на законодавчому рівні статус військових капеланів буде врегульовано. Відтепер кожен з нас сміливо може офіційно вважати військових капеланів військовослужбовцями, як це і є насправді. Відповідно до закону вже чітко визначено статус капеланів та можливості реалізації їх пастирської діяльності, насамперед в умовах війни з прописаним нормами підпорядкування церковній ієрархії та силовим структурам. Щира подяка кожному, хто докладав зусиль, щоб цей закон було прийнято. Діяльність військових капеланів неможливо переоцінити, оскільки там, де тіло вже безсиле, встояти може лишень дух», - сказав заступник голови облдержадміністрації Іван Собко.

До колективу авторів закону увійшли капелани та священники від різних релігійних конфесій. Верховна Рада ухвалила його в першому читанні в травні 2021 року.

Фото: з приватного архіву Владики Степана Суса, Львівська ОДА

1 / 1