Угорщина готова прийняти на лікування поранених українських дітей та надати стипендії студентам

Під час зустрічі з очільником Львівщини Левенте Модьор зазначив, що добре розуміє, в якому стані зараз перебуває український народ і приїхав у нашу область, щоб дізнатись, чим Угорщина може допомогти.

Максим Козицький подякував делегації за те, що Угорщина прихистила майже мільйон українців, а також запропонував допомогти із ремонтом гуртожитків, де зможуть жити вимушені переселенці, які щодня прибувають на Львівщину.

«Ми добре знаємо, що справжній сусід, це той, хто може допомогти. Дякуємо вам за підтримку. У нас є різні програми допомоги внутрішньо переміщеним особам, зараз близько 400 тисяч переселенців проживають в області. Ми чітко розуміємо, якщо бойові дії посилюватимуться, то на захід України приїде ще близько половини мільйона переселенців. Львів зараз є єдиним містом України, яке приймає евакуаційні потяги. Люди, які прибувають, це незахищені категорії населення. Ми розширюємо мережу геріатричних і психоневрологічних пансіонатів. Якщо у вас є можливість допомогти у реконструкції приміщень цих установ, то ми були б вдячні», - зазначив Максим Козицький.

Також він наголосив, що близько 20 тисяч переселенців досі живуть у закладах освіти. Оскільки область хоче розпочати новий навчальний рік в очному форматі, цих людей необхідно переселити в інші місця.

«Зараз, згідно з обласною програмою, ми ремонтуємо 16 гуртожитків. Але цього не достатньо. Тому будемо вдячні за фінансову допомогу у ремонті приміщень, будь-яке обладнання,  речі для проживання людей», - додав начальник Львівської ОВА.

Левенте Модьор наголосив, що Угорщина готова прийняти на лікування в угорських центральних лікарнях близько 300 поранених українських діток. Окрім цього, хочуть продовжити програму лікування поранених військових, яку започаткували у 2014 році.

Він також акцентував на співпраці у галузі освіти між вищими навчальними закладами України та Угорщини.

«Ми можемо запропонувати угорські стипендії для українських студентів,  які вимушені покинути своє навчання в Україні», - зазначив Левенте Модьор.

Максим Козицький висловив вдячність делегації за цей візит і зазначив, що усі пропозиції щодо співпраці розглянуть найближчим часом.