Учні закладів профтехосвіти Львівщини взяли участь у Конкурсі фахової майстерності з професії «Офіціант»

Усі учасники конкурсу отримали грошові винагороди.

Сьогодні, 3 листопада, у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбувся Конкурс фахової майстерності серед закладів профтехосвіти області з професії «Офіціант».

15 учасників Конкурсу представили усі 15 закладів професійно-технічної освіти Львівщини, де можна здобути професію офіціанта. В межах конкурсу учасники демонстрували свої вміння у техніках попереднього сервірування стола, наливання вина, руху з тацею тощо. Перед участю у конкурсі учні пройшли відбір у своїх навчальних закладах.

Переможцями Конкурсу стали:

  •         1 місце – Юлія Гініатулліна, Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу (премія 5000 грн);
  •         2 місце – Вікторія Тачанюк, Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну (премія 4000 грн);
  •         3 місце – Мар’яна Гулик, Бориславський професійний ліцей (премія 3000 грн).

Всі інші учасники конкурсу отримали по 2000 грн за участь.

Оцінювало роботи учнів журі, до складу якого увійшли власники, директори, шеф-кухарі популярних ресторацій Львова.

Грошовий фонд для конкурсу виділили з обласного бюджету з програми заходів департаменту освіти і науки Львівської ОВА на 2022 рік.

«У час війни робітничі професії актуальні як ніколи. Враховуючи те, що на Львівщині зосереджено 49 закладів профтехосвіти, одним із пріоритетів Львівської ОВА на наступний рік є розвиток професійно-технічної освіти, у тому числі фінансова підтримка навчальних закладів.

Щороку департамент освіти і науки спільно з департаментом економічної політики затверджують регіональне замовлення робітничих кадрів для обласних установ. Начальник Львівської ОВА ставить завдання професійно підходити до цих питань, враховуючи бажання учнів і потреби області.

Такі конкурси – це завжди можливість показати свої вміння і навички, поділитися досвідом, поспілкуватися і спробувати здобути перемогу. Також конкурси дозволяють оцінити рівень підготовки спеціалістів у навчальних закладах», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА, зокрема з питань освіти, Іван Собко.

У заході взяли участь начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти департаменту освіти і науки Львівської ОВА Іван Пикус та заступниця керівника Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Наталія Рибак.

Такий конкурс, саме з професії «Офіціант», на Львівщині організували вперше.

Під час заходу також відбувся благодійний ярмарок під гаслом «В єдності сила!», який організували студенти та викладачі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу. На ярмарку можна було придбати вироби ручної роботи та домашні солодощі. Виручені з продажу кошти передадуть для потреб студентів та викладачів коледжу, які зараз перебувають на фронті. Під час попередніх ярмарків вдалося зібрати більше ніж 20 тисяч гривень.

Нагадаємо, нещодавно відбулися Конкурси фахової майстерності серед закладів профтехосвіти області з професій «Кравець» (25 жовтня) та «Перукар» (27 жовтня).

Переглядів: 0