У Журавно завершили капітальний ремонт закладу соцзахисту, у якому проживають евакуйовані діти

Загальна вартість ремонтних робіт становить понад 26 млн грн.

Сьогодні, 20 січня, у Стрийському районі начальник Львівської ОВА Максим Козицький оглянув відремонтовані приміщення, у яких зараз проживають евакуйовані із Запоріжжя діти. Раніше тут планували розмістити Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу, проте через початок воєнних дій сюди вже на 21 день війни евакуювали дітей та вихователів із Запорізького обласного будинку дитини.

Упродовж 2022 року у закладі провели капітальний ремонт даху, першого та другого поверхів, їдальні, харчоблоку, ремонт електромережі кухні, системи опалення, встановили твердопаливний котел, відновили систему автоматичної пожежної сигналізації, дерев’яні двері та вікна замінили на металопластикові тощо.

«Нашою метою було створити умови, в яких дитина зможе насолоджуватися своїм дитинством навіть у час війни. Ми хочемо, щоб діти почувалися тут, як вдома, і бачили, що про них турбуються. Сподіваюся, що Львівщина стане для них домом.

Понад 26 мільйонів гривень вклали в цей проєкт, з них 15 мільйонів гривень – це обласний бюджет, 11 мільйонів – кошти благодійних організацій, які і дали поштовх тим реноваціям, які тут відбуваються. Ми підтримали цю ініціативу та надалі підтримуватимемо ідеї розвитку закладу», – зазначив очільник Львівщини.

Загалом для проведення ремонтних робіт, закупівлі меблів, техніки та інших побутових речей у 2022 році залучили майже 26,6 млн грн. Так, з обласного бюджету виділили 15,2 млн грн, та благодійні надходження – 11,4 млн грн, залучені керівництвом будинку. Зокрема, від БФ «Щасливе сонечко», БО «The Bridge of life», БФ «Демократичні перетворення» та ін.

Завдяки ремонту у будинку вдалося облаштувати 80 місць для дітей, створити безпечні умови для проживання у спальному корпусі, забезпечити функціонування їдальні з харчоблоком на 200 осіб.

«У будинку перебувають 84 дитини, віком від 2 до 7 років і 40 працівників із Запорізького дитбудинку. Наших працівників загалом є 117, але вони працюють позмінно. Планується, що у нас поселять також ще дітей із цього ж дитбудинку, віком від 0 до 2 років, які зараз перебувають на Львівщині. Таким чином зможемо цих дітей об’єднати, щоб вони не були розкидані по всій Львівській області. Це дітки з інвалідністю», – розповіла директорка закладу Ольга Буянова.

Вона також висловила подяку будинку дитини «Дворик мрій» польського  міста Олькуш, завдяки якому вдалося закупити обладнання у харчоблок.

У заході також взяли участь, зокрема, профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, голова Стрийської РВА Богдан Янко, голова Журавненської селищної ради Василь Вітер.

Переглядів: 0