У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі провели перший забір стовбурових клітин у дитини

Минулого тижня команда Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку (ТКМ) спільно з дитячим лікарем-онкологом Національного інституту раку Ксенією Болгаріною провела перший успішний забір стовбурових клітин у дитини. Ці клітини мають допомогти одужати 4-річному Максимкові, якого лікують від нейробластоми.

Упродовж п’яти днів медики готували пацієнта до процедури, очікуючи максимальної кількості клітин у крові: стимуляція препаратами із подальшим визначенням рівня CD 34+ (стовбурових клітин) на проточному цитометрі. Зібраний матеріал зберігатиметься у кріобанку Клініки при -196*С до того часу, коли дитина буде готова до трансплантації.

Зараз хлопчик знаходиться дома, але незабаром має повернутись у Центр. Тут у спеціальних стерильних боксах він проходитиме спеціалізоване лікування: високодозову хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку.

«Ми - єдина на заході України дитяча клініка, яка має готову команду та сучасні можливості збирати стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку. І ми це успішно робимо, попри те, що триває війна», - зазначив Роман Кізима, керівник клініки.

До такого ж забору медики готують ще кількох пацієнтів. Дуже важливо, що для пацієнтів усе лікування, процес забору та зберігання клітин абсолютно безкоштовні.

Переглядів: 4