У Західноукраїнському медцентрі спеціалісти провели дитині трансплантацію кісткового мозку

У 11-річної Софії діагностували злоякісне захворювання – рабдоміосаркому нижньої щелепи.

Пухлину виявили медики  харківської лікарні, проте замість операції та лікування, родина змушена була виїхати з міста через щоденні обстріли. Останній курс лікування дитині провели за тиждень до того, як обстріляли лікарню. Тож лікування продовжили у Львові.

У липні торік пацієнтку прооперувала команда хірургів ЗУСДМЦ та професор із Туреччини Хакан Агір. Операція тривала понад 12 годин. Втручання було складним, адже пухлина зачепила багато важливих елементів і довелось видалити значну частину нижньої щелепи.

«Після операції та 9 блоків хіміотерапії хвороба поступово відступила. Завершальним етапом лікування є високодозова хіміотерапія з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Але Софію чекає ще повторна пересадка стовбурових клітин, щоб остаточно знищити залишкові явища у її легенях», - зазначила дитячий онколог Христина Запоточна.

До теми: У ЗУСДМЦ 12-річній дівчинці видалили великий утвір лівого яйника

«Дівчинка стала першою пацієнткою у цьому році, кому успішно проведена аутологічна трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку. Раніше більшість українських пацієнтів виїжджала для трансплантації закордон. Сьогодні ж їх життя рятують в Україні, зокрема, у Львові», - наголосив Роман Кізима,  керівник Клініка Дитячої Онкології та Трансплантації Кісткового Мозку ЗУСДМЦ.

Загалом це четверта трансплантація кісткового мозку дітям у Центрі. Усі трансплантації для пацієнта безкоштовні, їх фінансування здійснюється державним коштом.

Переглядів: 4