У Західноукраїнському дитячому медцентрі вакцинують від дифтерії: як записатися

Дорослим потрібно вакцинуватися від дифтерії кожних 10 років.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Ускладненнями дифтерії є ураження усіх органів і систем (серцевого м'яза, легень, нирок тощо). Найчастіше хворіють діти до 10 років, але якщо не вчасно зроблені щеплення, захворіти можуть і дорослі.

Основні симптоми - біль у горлі, підвищена температура, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

«Інколи можна навіть не здогадуватися про те, що у людини дифтерія, тому що хвороба може протікати, як звичайна ангіна. Отож, при перших симптомах нездужання необхідно звернутися до лікаря і не займатись самолікуванням. Навіть один випадок захворювання вважається спалахом, і вимагає ретельного дослідження контактів хворого та його ізоляції», - зазначила Оксана Пушкарьова, епідеміологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Профілактика дифтерії:

  • Попередити розвиток небезпечних ускладнень можна завдяки вакцинації дітей, згідно з Календарем профілактичних щеплень.
  • У дорослому віці потрібна ревакцинація від дифтерії. Щеплення від хвороби слід робити кожні 10 років.

Прийом відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури:

Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

(032) 270 22 07

(063) 189 70 50

(097) 150 70 53

Переглядів: 4