У сьогоднішньому ранковому зверненні до українців Президент України Володимир Зеленський зазначив, удар крилатою ракетою по Харкову, в найбільшу площу Європи – в Площу Свободи, з десятками жертв – ось така ціна свободи. «Український Харків та російський Бєлгород завжди були близькими містами. У багатьох сенсах. Навіть кордон між ними був тільки умовний, тільки на мапах, але точно не в душі. Не в душі. Тепер усе змінилося. Після крилатої ракети, якою вдарили по Харкову з Бєлгорода. Ракети, яка поцілила в площу Свободи. Обличчя нашого Харкова. Це терор проти міста. Це терор проти Харкова. Терор проти України. На площі не було військової цілі. Як і в тих житлових районах Харкова, по яких б’ють із реактивної артилерії. Ракета в центральну площу – це відвертий, нічим не прикритий терор. Ніхто не пробачить. Ніхто не забуде. Цей удар по Харкову є воєнним злочином. Це є державним тероризмом Російської Федерації. Після такого Росія – це держава-терорист. Очевидно. І має бути офіційно. Закликаємо всі держави світу негайно та дієво відреагувати на цю злочинну тактику агресора та проголосити, що Росія здійснює державний тероризм. Вимагаємо повної відповідальності для терористів у міжнародних судах», – наголосив Президент. Він також додав, що Харків та Київ для росії зараз найбільш важливі мішені. Терор спрямований на те, щоб зламати українців та їхній спротив. Тому оборона столиці сьогодні – це ключовий пріоритет для держави. В усіх містах України повинні зробити все, щоб зупинити ворога. За це відповідають військові та цивільна влада кожного міста. Але Київ – це особливо. Захистимо Київ – захистимо державу. Тож Володимир Зеленський повідомив, що на час війни головою Київської міської військової адміністрації призначає професійного військового, генерала Миколу Жернова. «Віталій Кличко залишається мером Києва. У нього буде своя сфера відповідальності. І тепер це буде спільна робота мера та голови військової адміністрації. Після війни повернемо все на свої місця у столиці», – зазначив Президент.

Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, або ж, як його звикли називати госпіталь на вул. Личаківській, повністю забезпечений усім необхідним для надання медичної допомоги пораненим. Жителів області просять поки не організовувати додатковий збір. Про це повідомив начальник центру Володимир Книгицький.

«Наш центр надає медичну допомогу не лише в області. Ми охоплюємо весь західний регіон, тобто і Волинь, і Рівне, і Тернопіль тощо. Вся система комунікації між цими закладами добре налагоджена. Також ми комунікуємо з Львівською ОВА, обмінюємось потребами», - розповів пан Книгицький.

Зараз військовий госпіталь посилено працює з регіонами, які найбільше постраждали від ворожих дій окупантів – Одеса, Київ та Харків. До слова, кількість поранених, які надходять у центр не значна, як заявив начальник.

«Учора прибули 82 поранених та травмованих. Це пацієнти з різних областей України та різних військових частин. Зараз усіх обстежили. Важких пацієнтів, на щастя, нема. У всіх позитивна динаміка одужання. Звичайно, нашим фахівцям довелось проводити хірургічні втручання. Найпоширеніші діагнози пацієнтів пов’язані з травмами кінцівок, черепно-мозковими травмами, контузіями. Якщо пацієнти не потребують стаціонарного лікування, то ми скеровуємо їх до Трускавця. Там, у військовому санаторії працює госпіталь для поранених, які потребують курс відновлення та реабілітації. Зараз не 2014 рік, працівники вже навчені, необхідні засоби медичні є», - наголосив Володимир Книгицький.

За словами начальника, центр станом на зараз забезпечений повністю усім. Допомагають волонтери, громадські організації, та й узагалі весь світ.

«Нам зараз необхідний спокій у цьому питанні. Не сійте паніку. У разі необхідності тих чи інших засобів, ми повідомлятимемо», - підсумував начальник госпіталю.

До слова, на офіційному сайті Військово-медичного клінічного центру Західного району опубліковані всі рахунки, на які можна перерахувати кошти для підтримки.

Переглядів: 3