У сквері «На Валах» біля Львівської ОВА відкрили виставку плакатів «День Перемоги»

Виставка присвячена очікуванням українського та польського суспільства на прихід справжнього Дня Перемоги, коли Україна, яку підтримують союзники, остаточно здолає російського агресора.

Авторами плакатів є український художник Андрій Ярмоленко та польський художник Войцех Куркоць. Митці створювали свої твори окремо і зараз об’єднали близько 20 плакатів в одну експозицію. На плакатах зобразили патріотичні гасла польською, англійською українською та іншими мовами, саркастичні вислови з радянською символікою, російського президента митці висвітлюють у закривавленому образі тощо.

«Ця виставка показує, наскільки близькі польський та український народ і те, що нас якимось чином вкотре об’єднує один і той же ворог, проти якого ми виступаємо пліч-о-пліч. Це московія, проти якої ми весь час виходимо. У цих війнах, де ми виходили разом, ми весь час перемагали. Я певен, що у цій війні також переможемо. Я дякую польському народу, який допомагає нам зараз. Це дуже важливо.

Наші плакати – це наші «кулі», якими ми можемо воювати і змушуємо світ задумуватися про те, що відбувається в Україні», – розповів Андрій Єрмоленко.

Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, виставка відображає справжнє обличчя імперії та імперського режиму.

«Мистецтво має велику силу. Інколи навіть словами важко передати зміст того, що хочеш донести. А зображення дає можливість переглядати його багато разів. Назва виставки «День Перемоги» – це про те, чого ми очікуємо, про те, до чого ми йдемо щодня важкими втратами, мужніми кроками наших Збройних Сил і польських партнерів, з якими ми плече в плече, як два Президенти щодня, куємо цю перемогу. Мистецтво вічне! Дивлячись на плакати, розумієш, що перемога буде на боці добра і на боці України», – сказав Максим Козицький.

Організували мистецьку подію Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Львівська обласна військова адміністрація, Польський Інститут у Києві та Центр сучасного мистецтва Замок Уяздовські (U-jazdowski).

«Польща солідарна з Україною не лише надаючи гуманітарну допомогу. Наші польські митці також солідарні з Україною. Один з плакатів, «Achtung Russia», Войцех Куркуць створив ще у 2014 році. Його не сприйняли як у Польщі, так і в росії, та в інших країнах. Плакат називали таким, що пропагує нацизм. Але зараз ми бачимо, як точно митець окреслив те, що сталося у 2014 році. Навіть політологи не допускали повномасштабної війни росії проти України, але художник це передбачив. Ми разом з вами зараз! Українці захищають не тільки свою Батьківщину, а й Польщу і всю Європу», – акцентувала під час свого виступу генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.

У заході взяли участь також директор Польського інституту в Києві Роберт Чижевський та представники Центру сучасного мистецтва «Замок Уяздовські» (U-jazdowski) у Варшаві, де виставку представили у травні цього року.

Для відвідувачів виступили український співак Назар Савко з піснями «Не руш сльозу» та польською «Гей, соколи!» і семирічна Христина з піснею «Нам потрібне мирне небо». Опісля для учасників події провели коротку екскурсію виставкою.

Виставка буде доступна для огляду у сквері «На Валах» упродовж двох тижнів.

Переглядів: 0