У Самборі почнуть реконструкцію приміщення для проживання ВПО

Сьогодні, 21 вересня, Львівська ОВА, Благодійна організація «Мальтійська служба допомоги України» та Самбірська міська рада підписали Меморандум про співпрацю.

Меморандум передбачає проведення ремонтних робіт в одній з медичних установ Самбора для подальшого проживання внутрішньо переміщених осіб.

Об’єкт має три поверхи, а його загальна площа становить майже 800 м2. Після усіх ремонтних робіт тут зможуть одночасно проживати від 120 до 150 вимушених переселенців.

«Щодня на Львівщину прибувають евакуаційні потяги з різних областей України. Кількість офіційно зареєстрованих вимушених переселенців в області становить 250 тисяч осіб, з них 75 тисяч – діти. Ми намагаємося створити для них комфортні умови для проживання. Підписання сьогоднішнього Меморандуму дасть старт початку ремонтних робіт у приміщенні поліклініки, яка упродовж кількох років не функціонувала. Слід зазначити, що на відміну від попередніх проєктів, де відновлення об’єктів відбувалось спільно з донорами, приміщення у Самборі Мальтійська служба зголосилась відремонтувати самостійно, без співфінансування з обласного чи місцевого бюджетів, що дозволить скерувати відповідні кошти на інші нагальні потреби. Принагідно запрошую інші донорські організації та міжнародні фонди долучатись до цієї спільної справи», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Вартість робіт, за попередніми підрахунками, – 15 мільйонів гривень. Завершити реконструкцію планують до кінця 2022 року.

«Більшість спонсорів реалізовують проєкти з підтримки внутрішньо переміщених осіб саме у Львові, однак ми розширили свою діяльність на терени усієї області. Ми провели тендер на демонтажні роботи об’єкту в Самборі. Це медична установа, площею майже 800 м2. Тут потрібно замінити дах та вікна на усіх поверхах, провести інженерні комунікації, зокрема, електро- та водопостачання. Також на кожному поверсі будуть кухонні приміщення та санвузли. Роботи розпочнемо уже з понеділка», – розповів голова правління, директор БО «Мальтійська служба допомоги України» Павло Тітко.

Після перемоги цей об’єкт залишиться у власності Самбірської громади. До слова, зараз у цій громаді проживають понад 3,5 тисячі ВПО.

«Внутрішньо переміщені особи поселені як в приватному секторі, так і в об’єктах комунальної власності району. Частина людей повертається додому, а частина залишається тут, на Львівщині, адже просто не мають більше куди повертатися. За ці пів року люди уже адаптувалися до нових умов життя, знайшли офіційну роботу. Дякую обласній адміністрації та усім партнерам за всебічну підтримку та допомогу в питаннях забезпечення людей житлом», –  додав голова Самбірської міської ради Юрій Гамар.

Нагадаємо, на Львівщині затвердили нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів, в межах якої запланували відремонтувати 25 закладів у 20 територіальних громадах та створити 2700 місць для довготривалого проживання ВПО. Загальна сума з обласного бюджету – понад 150 млн грн.

Переглядів: 0