У Празі відкрили виставку «Нездолані» від львівського мистецького проєкту «Ми і Світ»

Там представили твори живопису, кераміки та скульптури художників з різних регіонів України, зокрема, окупованих.

У столиці Чехії – Празі відкрили виставку «Нездолані». Загалом тут розмістили 50 робіт 26 українських митців, які більшу частину власних творів віддають на благодійність.

У кожного з них склалась різна доля, хтось активно працює в тилу, інші пішли на війну, ще інші пройшли жорстку евакуацію. Але всіх об’єднує не лише пережите минуле, а й спільне прагнення подолати ворога, віра в перемогу і краще майбутнє.

Через колір, форму і зміст кожен твір мистецької виставки в певній мірі передає ідею впертості, опірності і нездоланності українського народу проти ворога. Адже, кожен день впродовж війни це демонструють українські воїни, волонтери, медики, священики, політики, митці, пенсіонери, студенти – кожен українець. Неможливість стерти пам'ять про людські трагедії в Бучі, Оленівці, Ізюмі, Чорнобаївці, Гостомелі, Маріуполі, Лисичанську, Сіверськодонецьку поєднується зі спільним бажанням мільйонів українців – жити в мирній країні. Країні переможців. Країні, про яку тепер знає цілий світ.

Благодійна виставка відбувається за підтримки Львівської ОВА в межах мистецького проєкту «Ми і Світ», місія якого популяризувати українське мистецтво у світі. Її також підтримала Благодійна родинна фундація Карела Комарека.

Раніше виставки відбулися в Берліні, Відні, Львові, Парижі, Римі, а далі Канада, Америка і Австралія. У Празі виставка триватиме до 5 листопада.

Переглядів: 0