У Пліснеську проводять нові археологічні розкопки

Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» розпочав сьомий польовий сезон Пліснеської археологічної експедиції.

В її межах науковці вивчатимуть кілька ділянок, розташованих у різних частинах городища ІХ – Х століть.

Проте свою основну дослідницьку увагу вчені планують зосередити на території поблизу автентичного слов’янського житла Х століття, реконструйованого минулоріч.

«Ми продовжуємо планомірне дослідження біля слов'янської хижі, яку відтворили в минулому році. Хочемо дослідити цю ділянку якнайкраще. Це малозаселена і малозабудована територія, але тим добра для нас, що досліджуючи її, ми не нищимо об’єкти для подальших досліджень. В археологічному плані цей розкоп досить бідненький, але для майбутньої відбудови слов’янських садиб, давньоруських будівель він є досить перспективним», — розповідає директор заповідника Володимир Шелеп.

За словами керівника «Давнього Пліснеська», такі розкопки дають уявлення, як виглядали різні частини городища в тому чи іншому часовому проміжку.

«Площа городища надзвичайно велика — майже 225 гектарів. А навколо Пліснеська ще ж були невеличкі поселення, як Брюховичі чи Винники зараз навколо Львова. В ті часи це було велике місто, мегаполіс. Пам’яток таких масштабів одиниці в Україні. Маємо їх берегти і популяризувати», — додає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.

Над розкопками зараз працюють шість наукових співробітників заповідника невеличкими заїздами по два тижні. Керівником експедиції є Олександр Дідик. Всі знайдені експонати зберігатимуться у фондах заповідника.

Додамо, нещодавно Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» розпочав новий туристичний сезон. Відтак зараз його відвідувачі можуть не лише побачити автентичне слов’янське житло Х століття, але й дізнатися як проводяться справжні археологічні розкопки.

Переглядів: 0