У Музеї-садибі родини Антоничів відкрили виставку, присвячену Кобзареві

Автор виставки - Орест Скоп, оглянути її можна упродовж місяця.

Цієї неділі, 12 березня, у Музеї-садибі родини Антоничів, що у с. Бортятин Яворівського району (філія Львівського музею історії релігії) відкрили виставку заслуженого діяча мистецтв України Ореста Скопа.

Виставка присвячена українському Пророкові Тарасу Шевченку. Орест Скоп був учасником багатьох мистецьких експедицій, пов`язаних з життям і творчістю Тараса Шевченка, тому Шевченкіана посідає вагоме місце у його творчості.

«У час, коли наші очі не  висихають від сліз, а серце розриватися від болю, бо  щодня хоронимо кращих синів і дочок нашого народу - культура, мистецтво і поезія стають тими цілющими джерелами для кожного, які допомагають жити», - зазначив художник.

В межах виставки презентували як і нові полотна, як от «Перебендя», «... і поцілувала», так і давніші, які отримали нагороди: «Кобзар», «Козак Мамай», «Шевченківська хата».

Зазначимо, що одне із центральних місць у постійній експозиції цього меморіального музею займає триптих Ореста Скопа «Сини України», де зображені Тарас Шевченко і Богдан-Ігор Антонич, яких об’єднує український поетичний простір.

Також під час відкриття відвідувачі мали змогу насолодитись творами великого Кобзаря у виконанні викладачки Судововишнянської школи дитячих мистецтв Юлії Пацули та учнів цієї школи - Евеліни Бать та вокального ансамблю дівчат (викладач Анна-Марія Яремцьо). Поезію Тараса Шевченка читали учениці Бортятинської гімназії Вероніка Швець та Поліна Козлан.

Оглянути виставку можна буде упродовж місяця.

Переглядів: 0