У Музеї Митрополита Андрея Шептицького презентували виставку живопису Володимира Слєпченка «Обрані часом»

17 травня, у Музеї Митрополита Андрея Шептицького (вул. Кривоноса, 1) представили понад 60 робіт народного художника України Володимира Слєпченка.

Майстер психологічного  портрета з Києва Володимир Слєпченко  показав галерею  портретів славетних українців, починаючи від Київської Русі і завершуючи сьогоденням.

Також чільне місце на цій виставці займають роботи, створені в часі найактивнішої фази загарбницької рашистської навали в Україні.

Загалом виставка складається з робіт митця періоду 1991-2022 років. Усі ці картини об’єднані у проєкти і цикли: «Обрані часом», «Галерея портретів славетних українців», «Обличчя війни», «Революція Гідності», «Паралельні світи», «Рожаниця».

Модератором мистецької події був засновник музею отець Севастіян.

Благословив виставку Архиєпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возняк.

Під час відкриття виставки Володимир Слєпченко зазначив, що напередодні Міжнародного дня музеїв дарує 70 своїх робіт із серії “Славетні українці” Музею Митрополита Андрея Шептицького.

Також частину своїх робіт автор планує передати для Музею сучасного мистецтва у відбудованому Маріуполі.

Зазначимо, що від початку російсько-української війни ця виставка є однією з найбільших, де презентували унікальні і оригінальні експонати знаного у світі художника.

Участь у відкритті виставки взяв начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Гладкий.

Довідково:

Володимир Слєпченко народився 13 листопада 1947 року - художник-живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету.

У 1981 році закінчив факультет графіки Української академії друкарства. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і унікальний власний стиль «артлайн» (мистецтво лінії). Тому вже понад 50 років портрет є пріоритетним жанром у його творчості.

«Для мене людина - це безкінечний космічно-фантастичний і дивовижний світ, який художник може все життя вивчати і відстежувати», - каже митець, який має звання народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України та академіка.

Автор створив галерею портретів славетних українців, починаючи з часів Київської Русі і закінчуючи сучасними письменниками та акторами, кінорежисерами та композиторами, співаками, державними діячами, науковцями.

Переглядів: 2