У Мінветеранів обговорили основні положення сучасної ветеранської політики в Україні: позиція Львівщини

Від Львівської ОВА у конференції взяв участь заступник начальника ОВА Іван Собко.

Сьогодні у Києві стартувала конференція «Сучасна ветеранська політика: вимір перемоги», у межах якої обговорили основоположні засади сучасної ветеранської політики України, яка передбачає інтеграцію ветеранів у цивільне життя, та представили напрацювання у цьому напрямі.

У конференції взяли участь міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова, міністерств, обласних військових адміністрацій, благодійних фондів, народні депутати України, ветерани. Онлайн до конференції долучився заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Як зазначила Юлія Лапутіна, Львівщина системно і комплексно працює над формуванням ветеранської політики і подякувала за підтримку змагань «Ігри Нескорених» («Invictus Games»).

«Підтримка ветеранів – це окрема філософія соціального захисту, де дуже важливою є комунікаційна складова, тут присутній аспект морально-культурного напряму та аспект надання ветеранам інструментів для розвитку. Виважено потрібно ставитися до підбору персоналу у сфері інтеграції ветеранів, основна частина працівників має формуватися власне з самих ветеранів», – наголосила Юлія Лапутіна.

Зазначимо, що 24 жовтня на Львівщині начальник Львівської ОВА Максим Козицький своїм розпорядженням затвердив Концепцію підтримки Захисників і Захисниць України на території області (№513/0/5-22ВА від 24.10.2022).

Основними принципами Концепції є ветераноцентризм та міждисциплінарний підхід. Органи влади на всіх рівнях, інститути громадянського суспільства, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, соціально орієнтований бізнес повинні об’єднати свої зусилля навколо потреб окремого ветерана. При цьому необхідно активно долучати до справ громади й ветеранське середовище, оскільки саме ветеран, володіючи унікальним досвідом, отриманим на війні, може стати рушійною силою для розбудови й подальшого розвитку громади та держави в цілому.

Іван Собко зазначив, що напрям підтримки ветеранів потрібно виокремити від соціального захисту та створити окремі структурні підрозділи при обласних адміністраціях, працівники яких розумітимуть специфіку ветеранської політики.

«Велика кількість практичних питань, які зараз накопичуються, після перемоги буде значно збільшуватися і їхнє вирішення розподілиться між різними департаментами, що призведе до бюрократичної плутанини. Тому мав би бути окремий напрям і окремий структурний підрозділ, який зможе надати усю необхідну підтримку ветеранам при масовій демобілізації», – зазначив Іван Собко.

Він також додав, що Львівщина активно займається питанням реабілітації, оскільки як тилова область приймає на лікування, оздоровлення і для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, та надає всебічну допомогу щодо лікування воїнів.

«В одному зі спеціалізованих обласних медзакладів відремонтували декілька поверхів та встановили нове медобладнання для лікування захисників і захисниць, а також збудували багатофункціональний спортивний комплекс, де бійці зможуть проходити фізичну реабілітацію.

Під час останнього візиту міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної на Львівщину ми обговорювали важливість забезпечення здобуття ветеранами нових професій, навчання, підвищення кваліфікації. З цією метою на наступний рік в обласний бюджет Львівщини заклали кошти на профтехосвіту, що розширить можливості здобуття нових професій, а також кошти на реалізацію стартапів і старту бізнесу для ветеранів», – підкреслив  Іван Собко.

Нагадаємо, на Львівщині з червня працює Офіс підтримки родин військовослужбовців, до роботи якого залучені представники Збройних Сил України, підрозділу з питань соціального захисту, Пенсійного фонду, юристи та психологи. Офіс підтримки – це свого роду і є мультидисциплінарна команда, майданчик, де військовослужбовці, ветерани російсько-української війни та члени їхніх сімей можуть отримати різнопланову допомогу, дорожню карту дій в тій чи іншій ситуації; за необхідності – інформаційний супровід.

конференція «Сучасна ветеранська політика вимір перемоги»,

Переглядів: 17