У мережі «Рукавичка» позначають продукти, які містять йод: чому це важливо

Таке нововведення запровадили за пропозицією Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

З метою популяризації серед населення споживати продукти, збагачені йодом, Центр закликав низку продуктових супер-маркетів встановити логотипи (позначки «Містить йод») для продуктів харчування, які містять йод: йодована сіль, кальмари, морська капуста, креветки, різні види риби, картопля, яблука, куряче яйце тощо.

Зараз на ініціативу Центру відгукнулася мережа супермаркетів «Рукавичка».

Як зазначила керівниця Центру Наталія Іванченко, на сьогодні в Україні проблема йодного дефіциту є надзвичайно актуальною, зокрема, в західних регіонах. Тому важливою є поінформованість населення про необхідність систематичного вживання йодовмісних продуктів харчування.

«Масова профілактика йододефіциту  розрахована на усіх жителів ендемічного регіону і передбачає вживання продуктів харчування, збагачених йодом. При цьому профілактична ефективність досягається при охопленні цими заходами понад 90% населення.

Фізіологічне значення йоду для організму людини полягає в тому, що він бере активну участь у функції щитоподібної залози, входить до складу її гормонів, які регулюють обмін речовин, енергетичні процеси і теплообмін організму.

Щиро вдячні, що мережа «Рукавичка» підтримала таку важливу ініціативу!», - зазначила Наталія Іванченко.

Центр закликає інші мережі продуктових магазинів приєднатися до ініціативи шляхом встановлення біля йодовмісних продуктів табличок з написом «Містить йод».

Переглядів: 0