У Львові визначили чемпіонів з української боротьби на поясах

Наприкінці квітня у Львові відбувся Чемпіонат України з української боротьби на поясах.

Змагання пройшли на базі спортивного комплексу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. За нагороди поборолись понад сотня спортсменів з 11 областей.

Львівщина вже не вперше приймає змагання з цього виду спорту, який розвивається у майже двох десятках країн. Наприкінці жовтня 2021 році у Львові відбувся чемпіонат світу з української боротьби на поясах за участю 16 країн.

Зауважимо, українська боротьба на поясах віддавна була широко поширена на території сучасної України впродовж, особливо у південній та східній її частині, і мала важливе прикладне значення  підготовці воїнів. Такий різновид боротьби має ознаки спортивної тому, що на меті не нанесення ушкодження, а доведення своєї переваги. З певними відмінностями боротьба на поясах представлена в багатьох народів світу.

Відродження сучасного формату поясної боротьби ведеться з кінця ХХ століття. Наразі цей спортивний напрямок динамічно розвивається. Українська боротьба на поясах в нашій державі офіційно визнаним неолімпійським видом спорту.

Нагадаємо, що на вихідних на Львівщині також відбулись національні змагання з кікбоксингу.