У Львові відбувся форум «Сильні разом» для підтримки внутрішньо переміщених осіб

Форум «Сильні разом» тривав упродовж 18-19 червня в Українському католицькому університеті одночасно на трьох майданчиках. Говорили про гуманітарні ініціативи для внутрішньо переміщених осіб, їхню інтеграцію в громадах Львівщини, а також працевлаштування.

На кожному з майданчиків відбувалися лекції, панельні дискусії та знайомство з організаціями у форматі швидких презентацій. Учасники та учасниці могли долучитись до робочих груп та в супроводі фасилітаторів дискутувати та напрацьовувати спільні принципи допомоги ВПО.

Для тих, хто не зміг долучитись до форуму у Львові, організатори проводили онлайн-трансляції на своїх сторінках у соціальних мережах Фейсбук та інстаграм, які потім можна буде подивитися в записі.

На форумі виступали представники різних сфер діяльності, які протягом війни допомагали і надалі продовжують допомагати військовим та внутрішньо переміщеним особам. Взяла участь у форумі і директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

«З перших днів війни наш колектив займався зовсім нетиповою для департаменту роботою: допомагали військовим, шукали необхідні для них речі. Але зараз завданням департаменту культури є проводити ще більше заходів, ніж до війни. Це дасть змогу не тільки підняти настрій і «бойовий дух» жителям області і ВПО, але й осягнути усю глибину української культури, розуміти як важливо знати любити і цінувати своє», - зазначила Ірина Гаврилюк.

До слова департамент з питань культури, національностей та релігій ОВА організовує заходи та різні активності для внутрішньо переміщених осіб, а саме: концерти, майстер-класи, флешмоби, виставки, лекції, дискусії, конкурси та ін. Також зараз триває проєкт «Медико-психологічіна допомога», в межах якого фахівці різних галузей їздять у громади, які приймають ВПО: діляться досвідом, обговорюють проблеми та досягнення, а також напрацьовують подальшу стратегію розвитку громад із залученням ВПО, як повноцінних і повноправних членів громад!

Організатори форуму:  БО "Українська освітня платформа" та Інститут лідерства та управління Українського католицького університету.