У Львові відбулася дискусія щодо новацій податкового та бюджетного законодавства

13 грудня у Львові відбулася дискусія «Обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства у 2021-2022 рр.». Організаторами заходу виступили Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» та Асоціація міст України.

Учасники заходу – представники Міністерства розвитку громад та територій України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, територіальних громад області, а також експерти – підсумовували перший рік бюджетного забезпечення місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах. Також дискутували щодо основних тенденцій законодавчих ініціатив податкової політики та бюджетного забезпечення територіальних громад на 2022 рік.

У вітальному слові заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода зазначив, що за результатами нещодавнього соціологічного дослідження абсолютна більшість населення (86%) продовжують вважати, що необхідно встановити перевірку законності рішень органів місцевого самоврядування.

«Сьогодні закон про місцеві та державні адміністрації передбачає більші можливості для державних адміністрацій втручатися в діяльність громад та здійснювати відповідний контроль. Ми маємо від такої системи відійти. Так, законопроєкт №4298, який в рамках чинної Конституції структурує повноваження місцевих держадміністрацій, розроблявся за участі представників місцевого самоврядування, що дало змогу знайти консенсусне рішення. Він передбачає впорядкування системи взаємодії між місцевими адміністраціями та органами самоврядування».

За словами заступниці керівника Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» Наталі Гнидюк податкова та бюджетна системи є кровоносними системами органів місцевого самоврядування.

«Тільки тоді, коли ця система буде сформована і належним чином збалансована, територіальні громади мають право ефективно розвиватися. «Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з міністерствами, в тому числі з нашим основним партнером – Міністерством розвитку громад та територій України, буде працювати над розробкою законодавства, яке дозволить зміцнити фінансову систему органів місцевого самоврядування. З 73 територіальних громад Львівської області нашими партнерами стали 10 громад, з якими ми будемо дуже тісно співпрацювати. Але це не означає, що ми не можемо запропонувати певні інструменти для громад області. ГОВЕРЛА хоче допомогти громадам навчитися отримувати всі наявні кошти державних програм та ефективно їх використовувати. Ми розуміємо, що органам місцевого самоврядування зараз не вистачає знань, навичок та вмінь».

Нагадаємо, що Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні  реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту охопить 7 областей і понад 50 громад.

Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

- Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну.
- Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.
- Покращена якість послуг.
- Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади (області, району та територіальних громад).
- Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.
- Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.
- Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.

За додатковою інформацією можна звертатись до Старшого спеціаліста з соціальних мереж та охоплення Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Мороз Марії, maria_moroz@HOVERLA.com

Переглядів: 0