У Львові відбудеться Південний фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай», який щороку проводили в Херсоні

В межах заходу жителі Львівщини зможуть долучитись до збору книжок для бібліотек деокупованої Херсонщини.

Щороку однією з найважливіших книжкових подій зими в Україні є Південний фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай», який проходить у Херсоні перед святом Миколая. Цьогоріч фестиваль проведуть 16-18 грудня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука, кожен охочий зможе принести туди українські книги, які потім поповнять бібліотеки Херсонської області.

«З початку активної фази війни Львівщина стала прихистком для багатьох діячів культури і  ми маємо за честь приймати найважливіші культурні події Херсонського краю. Так, влітку, у Львові відбувся один із найавторитетніших та найпотужніших сценічних форумів в Україні – Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». А тепер проведуть важливу книжкову подію – щорічний Південний фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай». Сподіваємось, що цей захід стане поштовхом для львів'ян та гостей міста допомагати бібліотекам Херсонщини зібрати важливі для них книги. Адже книга – це не тільки джерело знань, а й механізм спілкування в родині, між друзями, між співдумцями. Щиро запрошуємо відвідати дійство!», – наголосила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

За словами директорки Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука Тетяни Пилипець, символічним є те, що організатори фестивалю починали готувати його ще в часи, коли Херсон був окупований. Начальниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська додала, що попри те, що область звільнили, проводити «Книжкового Миколая» там небезпечно.

«Фестиваль відбувається з 2016 року і першими нас тоді підтримали саме митці зі Львівщини. Організаторам заходу було важливо визначити, чи проводити цього року фестиваль, адже в Херсоні зараз небезпечно, його продовжують обстрілювати. Але ми не дозволимо ворогу відібрати в нас свято. Головною ідеєю заходу завжди було те, що найкращий подарунок для дитини – книга і тому популяризація української літератури – передовий процес. Зараз ми збираємо книжки для херсонських бібліотек, бо ворог руйнує нашу спадщину і знищує культурні надбання щодня. Я дуже вдячна Львову за підтримку ініціативи!», – підкреслила Світлана Думинська.

У фестивалі візьмуть участь письменники як зі Львівщини, так і з Херсонщини. В межах заходу проведуть не тільки презентації книг, розмови з авторами та книжковий ярмарок, а й майстер-класи з виготовлення окопних свічок, а діти зможуть намалювати малюнки, які потім відправлять захисникам і захисницям України на фронт.

Вхід на усі події фестивалю безкоштовний. З програмою можна ознайомитися тут.

Переглядів: 0