У Львові відбудеться форум «Інтеграція переселенців на Львівщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО»

Паралельно із заходом у фоє триватиме виставка творчих робіт переселенців. Там журналісти зможуть поспілкуватися з авторами робіт й дізнатися їхні історії.

Завтра, 7 лютого, у Львові відбудеться регіональний форум «Інтеграція переселенців на Львівщині: проблеми, рішення та роль Ради ВПО». Він пройде у готелі «Дністер», за адресою – вул. Яна Матейка, 6.  Початок о 9:00.

З початку повномасштабного російського вторгнення Львівська область увійшла до переліку регіонів, які прийняли найбільше переселенців. Офіційно на Львівщині зареєстровані понад 250 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Та реальна кількість ВПО, які проживають на території області, приблизно удвічі більша – такі дані наводить начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Те, яким буде нове життя переселенців, залежить від взаємодії громадського сектору, бізнесу, місцевої влади. Та, безумовно, від них самих.

Тому головна мета форуму – виробити спільне бачення шляхів ефективної підтримки, адаптації та інтеграції ВПО, почути від ВПО про їхні потреби. А ще – з’ясувати, як підвищити рівень співпраці влади і громади у цій галузі й поділитися позитивним досвідом розробки проєктів для допомоги переселенцям.

Захід стане майданчиком для спілкування між переселенцями, що проживають на Львівщині, представниками влади, бізнесу та громадського сектору. Адже саме координація їх зусиль допоможе переміщеним особам відновити життя на новому місці та відчути себе частиною громади. Одним з інструментів у цій співпраці може стати робота Ради ВПО.

Під час виступів спікерів та панельних дискусій учасники/ці форуму:

  • обговорять можливості працевлаштування ВПО;
  • розглянуть інструменти адаптації ВПО у нових громадах;
  • представлять переваги та роль Рад ВПО як потужного інструменту на шляху інтеграції ВПО;
  • презентують чинні гуманітарні ініціативи для ВПО та запланують можливі партнерства.

Учасники заходу – представники органів державної влади та самоврядування, зокрема перший заступник голови ЛОВА Іван Собко та радниця очільника Львівської ОВА Галина Бордун. Окрім цього, у заході також візьмуть участь представники Львівського обласного центру зайнятості, обласного центру соціальних служб, громадських та благодійних організацій, ініціативної групи зі створення Рад ВПО, представники донорської та партнерської спільноти.

Паралельно із форумом у фоє триватиме виставка творчих робіт переселенців. А журналісти матимуть змогу поспілкуватися з авторами робіт й дізнатися їхні історії.

Захід проводять в межах програми «Єднання заради дії», яку реалізує IREX в Україні разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

Переглядів: 13