У Львові стартував архітектурний фестиваль «ВЕЖА+»

Професійна спільнота зібралась, аби обговорити архітектурні підсумки року, що минає, а також – виклики наступного.

Головними темами четвертого міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв «ВЕЖА+» стали: «Війна. Архітектурний вимір» і «Архітектура нової України. Відбудова».

«З року в рік фестиваль об'єднує архітектурну спільноту навколо актуальних тем, ідей та важливих цінностей. Сьогодні таке єднання нам особливо потрібне. Попри всі перешкоди, ранішню повітряну тривогу, його проведення дає відчуття незламності і підтримки», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.

Серед цьогорічних спікерів – провідні українські та закордонні архітектори, урбаністи, дизайнери. Аби виступити на фестивалі наживо, із-за кордону приїхали: архітектурний фотограф Йохан Зердун, французький урбаніст Мартін Дюплант’є, керівник мистецького центру «Kultura Futura» у Кракові Александр Яніцький.

Окрім лекцій та дискусій, у межах заходу відбувся показ документального фільму Олексія Радинського «Колір фасаду синій» та фотовиставка архітектурних проєктів, реалізованих у різних українських містах до і під час війни.

А вже завтра гості фестивалю зможуть побувати на екскурсіях у парку сучасної скульптури «PARK 3020», Артцентрі Павла Гудімова «Ya Gallery Lviv» та у комплексі «EMILY Resortм.

Нагадаємо, раніше фестиваль традиційно відбувався до дня архітектури України щороку у липні. Проте через повномасштабне російське вторгнення організатори перенесли його на кінець року.

Переглядів: 0