У Львові стартує тиждень скульптури

В межах мистецької події представлять понад 200 скульптур, створених у період XX-XXI століть.

Упродовж 19-27 листопада, одразу на трьох локаціях триватиме Львівський тиждень скульптури. Захід проводять вперше.

Організатори події – Львівська національна академія мистецтв та артцентр Павла Гудімова «Я Галерея» за підтримки Львівської міської ради.

Сьогодні ж в корпусі старих майстерень Академії мистецтв відбулось урочисте відкриття. Привітав учасників начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Дуже приємно, що завдяки львівській мерії ми маємо середовище, де твориться нова українська культура і скульптура. Дякую за цей новий простір, адже, як сказав ректор академії Василь Косів, якщо є простір для мистецтва, культури, то, мабуть, не буде місця для війни. Дякую організаторам за те, що ви творите сучасну українську культуру в час війни, низький уклін Збройним силам, за те, що ми маємо таку можливість». – Наголосив очільник області.

Так, основну експозицію виставки «Хаос» представили в корпусі старих майстерень Академії мистецтв (вул. Снопківська, 47).

Продовження програми можна побачити в «Я Галерея» (вул. Шота Руставелі, 8), відвідавши виставку «Нова Львівська скульптура». Робота Олекси Фурдіяка та Ігоря Слободяна «Дудіння» на площі Петрушевича – також частина програми.

Як розповів куратор виставки Павло Гудімов, в межах Львівського тижня скульптури представлять роботи з більшості регіонів України.

Серед учасників скульптори: Ольга Безпалків, Ігор Береза, Назар Білик, Олександр Дяченко, Олег Капустяк, Ігор Ковалевич, Василь Корчовий, Тарас Левків, Ганна Лисик, Микола Малишко, Гія Міміношвілі, Ярослав і Ярослава Мотики, Роман Петрук, Володимир Семків, Олекса Фурдіяка, Денис Шиманський, Уляна Ярошевич та інші.

«Львівський тиждень скульптури, маю надію, буде жити довго, доки ми всі і наступні покоління, які після нас будуть, зацікавлені у тривимірному мистецтві», – підкреслив Павло Гудімов.

Захід планують зробити щорічним, а вже наступного року збільшити кількість локацій в рази.

Переглядів: 0