У Львові презентували книгу «Християнська демократія. Рішення для України та Європи»

Автори зазначають, що саме християнсько-демократичні політики, уряди, партії стали тими політичними силами, які побудували успішний європейські країни.

Наприкінці минулого тижня у Львівському обласному молодіжному центрі відбулася презентація книги «Християнська демократія. Рішення для України та Європи» та інших проєктів, які реалізує ГО «Фонд сприяння демократії» на ниві просвітництва та інформаційної гігієни.

Віцепрезидент Фонду сприяння демократії Юрій Гончаренко презентував основні напрямки діяльності, зокрема – видавництво книг, освітні проєкти та ініціативу InfoLight.UA, в якій за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні відбуваються онлайн-тренінги з інформаційної гігієни, фактчекінгу. Громадян вчать інформаційній безпеці та вмінню здійснювати інформаційний опір російській пропаганді.

«З початком війни в 2014 році ми більше скерували свою діяльність на сприяння обороноздатності країни, сприянню волонтерським, просвітницьким, волонтерським ініціативам, здійснювали різну видавничу діяльність», – зазначив Юрій Гончаренко.

Він представив лінійку книг та брошур, який видано за останній час.

Кандидат політичних наук та експерт Фонду сприяння демократії Валерій Майданюк, який є співавтором книги «Християнська демократія. Рішення для України та Європи» наголосив, що ця праця розкриває справжню суть ідеології християнської демократії, яка була базою для заснування Європейського Союзу. І що знання цих основ вкрай необхідно для сучасної України, яка стала кандидатом в члени ЄС.

«Сьогодні не так багато людей знають, що саме християнсько-демократичні політики, уряди, партії стали тими політичними силами, які побудували успішний європейські країни, такі як Німеччина, Нідерланди, Австрія… І якщо взяти реформи та різні соціальні ініціативи, то саме християнські демократи зробили дуже багато для того, щоб Європа сьогодні стала тою точкою на планеті, яку багато хто сприймає як «рай суспільного благоденства», – підкреслив Валерій Майданюк.

Політолог і громадський діяч Валентин Балагура, який представляв ініцативу InfoLight.UA підкреслив, що в якості лекторів в проєкт запрошено найкращих спеціалістів в своїх галузях, від кібербезпеки до OSINT та ІПСО. Також він вважає, що поєднання знань і ціннісного виміру діяльності дозволяє краще чинити опір російській агресії.

«Нам потрібно пояснювати в першу чергу молоді, що наступні покоління українців мають мати ціннісні орієнтири. Щодо проекту InfoLight.UA, то ми зараз займаємось просвітництвом не в плані ідеологічного, а показуємо як російська федерація намагається впливати на наші мізки та як цьому протидіяти» - відзначив Валентин Балагура.

Учасники подякували за співпрацю і допомогу в організації заходу Львівському обласному молодіжному центру, Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, Фонду Ганнса Зайделя в Україні та Фонду Саллюкс.

Репортаж про захід:

Переглядів: 0