У Львові представили обрядове дійство «Весілля у Сороках Львівських» за участі народних колективів Львівщини

Захід відбувся 25 вересня на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку.

Львів'яни та гості міста мали унікальну можливість побачити і відчути атмосферу справжнього галицького весілля: обряд сватання, благословення батьків, вінчання та саму весільну забаву.

Участь у заході взяли: Аматорський драматичний колектив «Оберіг» Народного дому с. Сороки Львівські Мурованської територіальної громади (керівник: Галина Галянта) та Зразковий аматорський ансамбль танцю «Леліс» КЗ «Народний дім смт Новий Яричів» Новояричівської селищної ради (керівник Людмила Кобак).

«Культура Галичини, зокрема Львівщини, багата на різноманітні весільні обряди та звичаї, які прийшли до нас із далекого минулого. Весілля на Галичині завжди було колоритним та самобутнім дійством, сповненим оригінальними звичаями. Деякі з них ми й хотіли продемонструвати під час цього заходу», - розповіли організатори події - Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини.

Також в межах дійства відбулася виставка творчих робіт народних майстрів області.

Заходи такого штибу Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини організовує періодично. Зокрема, 14 серпня навпроти пам’ятника Тарасові Шевченку для львів'ян та гостей міста презентували мистецьке театральне дійство «Обжинки». А вже цієї неділі організатори анонсують мистецьку програму «Співоча душа Кам’янеччини».

Переглядів: 3