У Львові працює центр Спільноти святого Егідія: сюди ВПО можуть звертатися за гуманітарною допомогою

Очільник Львівщини особисто завітав в осередок спільноти та ознайомився з робочим процесом видачі допомоги для людей.

З настанням Незалежності в Україні почала працювати міжнародна Спільнота святого Егідія. Її діяльність полягає в тому, аби підтримати малозабезпечених людей у всьому світі найнеобхіднішим – продуктами харчування. Вже з 2000 року офіс Спільноти святого Егідія запрацював у Львові.

З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України, волонтери спільноти зосередили свою діяльність на підтримці внутрішньо переміщених осіб.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький особисто завітав у центр, аби познайомитися з волонтерами, а також вручити подяку Спільноті святого Егідія у Львові за вагомий внесок у розвиток волонтерського руху та щоденну роботу задля Перемоги України.

Оскільки Львівська область серед лідерів за кількістю ВПО, у Львові з червня запрацював центр, в якому люди особисто можуть отримати продовольчу допомогу, засоби гігієни та одяг. За цей період допомогу отримали понад 4000 тисячі родин.

Продуктові товари у вигляді гуманітарних вантажів щомісяця надходять до Центру з багатьох європейських країн, зокрема з Італії.

«Окрім видачі пакунків на місці, волонтери Центру складають гуманітарні пакунки та відправляють їх у різні області України, в тому числі найпершими намагаються допомогти людям на деокупованих територіях. Відправляємо найнеобхідніші товари - продуктові набори. Одна палета складає близько 500 кг харчів. Нещодавно такі вантажі передали до Бахмута, Нової Каховки, Херсону тощо. Також відправляємо медикаменти для цивільного населення та лікарень (відповідно до запиту)», - розповіла представниця центру допомоги Спільноти святого Егідія у Львові Віта Зіневич.

У центрі працюють здебільшого люди, які після 24 лютого вимушені були покинути рідні домівки, а відтак почали допомагати людям у схожих ситуаціях. Серед волонтерів центру жителі Мелітополя, Бахмута, Харкова, Чугуїва тощо.

У Львові допомога Спільноти святого Егідія надається за попередньою електронною реєстрацією. Необхідно приєднатися до телеграм-каналу та заповнити анкету за посиланням у прикріпленому повідомленні. Реєстрація відкривається поступово кожного тижня у середу з 12:00 год. Допомогу можна отримати раз на місяць.

У звичні дні Центр працює тричі на тиждень: середа, п’ятниця та субота. Однак з понеділка, 26 грудня, у Центрі стартує «Святковий марафон допомоги», покликаний підтримати якомога більше людей у передноворічний час. Триватиме він щодня упродовж усього тижня з 09:00 до 15:00 год. Отримати допомогу можна також за попередньою реєстрацією.

Загалом Спільнота святого Егідія надала Львівській області гуманітарну допомогу для 13 медичних закладів, 12 комунальних закладів, серед яких центри реабілітації та геріатричні пансіонати, для 11 релігійних громад та 10 центрів ВПО.

До слова, упродовж лютого-листопада 2022 року, надану допомогу Україні від Спільноти святого Егідія оцінюють в майже 12 мільйонів євро. Йдеться про передачу 850 тонн гуманітарної допомоги, в тому числі медикаментів для 150 медичних закладів країни в областях, які найбільше постраждали від воєнних дій.

Переглядів: 0