У Львові обговорили питання доступності об’єктів для маломобільних груп населення

Сьогодні, 13 грудня, у Львові відбулася навчально-практична конференція «Доступність в громадах послуг у сфері туризму, готельно-ресторанного та відпочинкового бізнесу для маломобільних груп населення».

Учасники конференції зібралися для того, щоб напрацювати перелік потреб громад для адаптації будівель та громадських просторів для осіб з інвалідністю, підготувати персонал до надання якісних послуг у всіх сферах відповідальності органів місцевого самоврядування. Створення передумов безбар’єрного середовища для всіх груп населення, забезпечення підготовки фахівців туристичної галузі до надання якісних послуг, а також розробка стратегій розвитку туризму в громадах з урахуванням доступності стали одними з основних тем конференції.

Серед учасників конференції виступили представники обласних адміністрацій: Львівської, Закарпатської та Рівненської областей, органів місцевого самоврядування, а також фахівці з питань доступності.

Заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін розповів, що управління туризму та курортів Львівської ОВА створило відповідні рекомендації для представників галузі гостинності для гостей з інвалідностями.

«Таким чином безбар‘єрність забезпечуватиметься не лише у моментах зручності пересування всередині закладів, але й у плані комунікації та правильному підходу до відвідувачів.  Цей досвід ми почерпнули в Ізраїлю, що усі без винятку групи населення повинні почувати себе комфортно. Сьогодні такі слова як рівність, інклюзивність, доступність ми не лише чуємо частіше, але й розпочинаємо втілювати їх в життя. Це декларується на рівні Першої Леді, яка говорить про доступність та інклюзивність, а також ми чуємо від Кабінету міністрів, який міняє будівельні правила для кращого доступу маломобільних груп населення. У Львівській ОВА ми для себе це виділяємо одним із пріоритетів, адже багато військових повертаються із зони бойових дій з пораненнями і їм необхідне створення відповідних умов та просторів у безбар‘єрному доступі усюди. Для нас це залишиться одним із пріоритетів роботи у наступному році, щоб усі люди почували себе рівними попри різноманітні фізичні обмеження», - зазначив Олександр Кулепін.

Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габрель Абрагам наголосив, що всі мешканці та гості територіальних громад повинні отримувати рівний доступ до послуг, які надаються на території адміністративних одиниць.

«Проєкт USAID «Говерла» підтримував органи місцевого самоврядування у плануванні надання якісних послуг та забезпечення інклюзивності регіонального розвитку для усіх членів громад, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, відвідувачів та гостей, а особливо людей з інвалідністю та обмеженою мобільністю. Проєкту вдалось досягнути цього розвиваючи потенціал ОМС у реагуванні на потреби громадян, залученні громадян у прийнятті рішень на рівні громади і наданні Уряду інструментів для створення обґрунтованих планів регіонального розвитку. Ми сподіваємося, що сьогоднішній захід допоможе нам долучити доступність до стратегії регіонального розвитку не лише у Львівській області, але й в усьому регіоні», - додав Габрель Абрагам.

Опісля відбулася панельна дискусія «Доступність в громадах для маломобільних груп населення: реалії сьогодення (доступність сервісів культури, спорту та гостинності)». У межах програми учасники обмінювалися досвідом Ізраїлю щодо інклюзії, розглядали практичні кейси щодо покращення доступності інфраструктури.

Організаторами заходу стали проєкт USAID «Говерла» спільно з управлінням туризму та курортів Львівської ОВА.

Переглядів: 0