У Львові дали старт світовому рекорду за кількістю завезених в Україну генераторів

Йдеться про 1001 генератор. Зафіксувати рекорд планують 20 січня 2023 року.

Сьогодні, 20 грудня, представники фондів «Razom for Ukraine» та «Nova Ukraine» дали старт світовому рекорду за кількістю завезених в Україну генераторів. Перша партія з 50 генераторів уже прибула до Львова.

Загалом, упродовж місяця волонтери планують зібрати 1001 генератор. Їх передадуть у громади на прифронтових територіях і в усіх областях України, де є найбільша потреба: у госпіталі, громадським організаціям, які опікуються соціально незахищеними верствами населення на сході та півдні, а також військовим.

«Дякую жителям США та американським компаніям, які зголосилися підтримати ініціативу фінансово, щоб допомогти Україні. Дякую БФ «Razom for Ukraine», його директорці Евеліні Курілець та віцепрезидентці цього фонду Любі Шивович, велика вдячність фонду «Nova Ukraine» та його керівниці Ірині Бережній за ідею такого масштабного проєкту і за те, що так швидко її реалізовуєте. Дякую очільниці Міжнародного штабу допомоги українцям та генеральній директорці Книги світових рекордів Ганні Крисюк за підтримку ідеї і об’єктивне висвітлення встановлення рекорду. Ви робите неоціненний внесок у нашу стійкість та подолання окупанта. Нехай ваші добрі справи повертаються сторицею. Головне світло у нас вже є – це світло всередині нас. А з цим світлом подбаємо і про світло зовнішнє. Переможемо!», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький», – зауважив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Після початку блекаутів, команди цих благодійних фондів розпочали у США масштабний збір коштів саме на генератори. Американські громадяни та компанії перейнялися ситуацією в Україні та задонатили кошти для завезення в Україну генераторів.

«Ще з початку весни ми почали передавати генератори саме для військовослужбовців, адже вони не завжди мають доступ до безперебійного електропостачання. Після масованих ракетних атак на енергосистему країни, потреба в генераторах лише зросла. Тут йдеться не лише про військові підрозділи, а й лікарні, громадські організації, прихистки ВПО і цивільні об’єкти. Наша мета – якомога швидше забезпечити генераторами усіх, хто цього найбільше потребує», – розповіла віцепрезидентка фонду «Razom for Ukraine» Люба Шивович.

За словами директорки БФ «Razom for Ukraine» Евеліни Курілець, потужність генераторів залежить від їхнього призначення. Для військових частин, прихистку чи лікарні потужність різна. Окрім цієї масштабної передачі генераторів, у фонді працюють зараз ще над кількома проєктами, зокрема, в межах ініціативи «Hospitals», над закупівлею генераторів потужністю 30-120 Вт для лікарень по всій Україні, в тому числі госпіталів, де перебувають поранені військові.

Рекорд встановлюють за підтримки Львівської ОВА, а також Міжнародного штабу допомоги українцям. Зафіксувати його планують 20 січня 2023 року.

«Ми плануємо зафіксувати цей рекорд рівно через місяць. Раніше такого рекорду ще не було. Найбільше позитивних відгуків ми чуємо саме від наших військових. Хлопці та дівчата, намагаються надати контакти усіх організацій чи волонтерів, з ким вони співпрацювати, кому довіряють і які можуть долучитися до ініціативи», – додала голова Міжнародного штабу допомоги українцям, генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк.

До слова, військові частини, громадські організації, медичні заклади можуть звернутися із запитом про потребу у генераторі до благодійних фондів. До «Nova Ukraine» звертайтесь на електронну пошту: berezhnytska@novaukraine.org чи за номером телефону: +380 96 721 37 62.

Інформацію про те, як отримати засоби тактичної медицини або зв’язку від БФ «Razom for Ukraine», читайте за посиланням.

Переглядів: 0