У Львівському університеті провели День цифрової безпеки

Кібербезпека та захист інформації є одними із ключових аспектів життя в інформаційну добу. Питання кібербезпеки просто неможливо ігнорувати, особливо під час війни, а потреба у фахівцях цього напряму є надактуальною, і з розвитком високотехнологічного суспільства буде ще більше зростати.

Саме тому учора, 8-го березня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка провели День цифрової безпеки. В рамках цієї події відбулися заходи, які були спрямовані на популяризацію інформаційної безпеки серед викладачів та студентів. Зокрема, провели зустріч із представниками організації CERT-UA, урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України, яка функціонує в складі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Також з нагоди свята урочисто відкрили кафедру кібербезпеки. Передумовою розвитку цього напрямку у Львівському університеті, безперечно, є дослідження науковців, успіхи наших студентів та викладачів у галузях комп'ютерних наук, інформаційних технологій, а реального поштовху до його інституалізації було задано у Школі лідерства та управління Університетом, ініційованій головою наглядової ради Львівського університету, співзасновником та членом ради директорів компанії SoftServe Тарасом Кицмеєм та ректором ЛНУ ім. І. Франка, професором Володимиром Мельником. Саме під час неї були започатковані проєкти щодо відкриття кількох інноваційних освітніх програм, однією з таких стала й «Кібербезпека».

Із червня 2022 року розпочалася робота над облаштуванням приміщення кафедри: було докладено всіх зусиль, аби цей простір мав якісне обладнання та якнайшвидше став місцем гуртування викладачів та студентства спеціальності «Кібербезпека». Тому сьогодні з великою гордістю оголошуємо про офіційне відкриття кафедри, що сталося завдяки ретельній роботі та наполегливості багатьох сторін.

Також в рамках офіційного відкриття кафедри викладачів та студентів спеціальності привітав Олександр Кулепін, заступник голови Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

«Львівська область вже не один рік задає тон розвитку ІТ-сфери для цілої України. Тож хочу подякувати Університету насамперед за відкриття у 2019 році спеціальності “Кібербезпека” та всяко сприятиму тому, аби кількість бюджетних місць на ній лише зростала, адже саме сьогодні фахівці галузі є дуже потрібними нашій країні у боротьбі з ворогом. Висловлюю вдячність і ІТ Кластеру та компаніям, котрі постійно підтримують якісні ініціативи в нашій області та сприяють інформаційному розвитку Львівщини. Саме в такій співпраці бізнесу та освіти і народжуються чудові проєкти, які мають велике майбутнє», - зазначив Олександр Кулепін.

У межах події зокрема презентували для викладачів онлайн-курс «Основи кібербезпеки для представників державних органів», який розроблений за підтримки управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації. Курс націлений на формування навичок безпечної роботи із засобами комп’ютерної техніки та підвищення рівня обізнаності з питань правильної поведінки з інформацією у кіберсфері.

Переглядів: 0