У Львівському перинатальному центрі запрацювало нове відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей

Сьогодні, 1 червня, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили нове відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. Тут зможуть отримувати допомогу одночасно декілька малюків.

 Участь у відкритті взяли заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівниця закладу Марія Малачинська, директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, Генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування Володимир Козявкін, керівниця Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця,  медики та пацієнти.

Відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей  – це медична допомога команди фахівців з ранньої діагностики і терапевтичного супроводу. Над його створенням працювали впродовж трьох місяців.

У відділенні послуги з медичної реабілітації отримуватимуть діти, які: народилися передчасно і з малою масою тіла від 500 грамів, народжені з вродженою патологією чи мають затримку темпів розвитку. Керівник закладу Марія Малачинська каже, що через стреси, війну та інші фактори кількість передчасно народжених діток збільшилась.

«Ми працюємо для того, щоб перенатальний світ Львівщини ставав щоразу кращим та інноваційним. Кожна новонароджена дитина потребує догляду, а особливо наші «поспішайки». За нашими стандартами, ми маємо їм максимально допомогти при народженні, а наступний етап – реабілітація. Сьогодні важливо зберегти кожне життя, забезпечити гармонійний розвиток, щоб дітки вагою 500, 800 грамів чи кілограм на рівні з іншими йшли в школу та розвивались», – зазначила керівниця закладу Марія Малачинська.

Вона наголосила, невідкладну допомогу діти отримують з перших хвилин після народження у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених.

Після стабілізації стану маленьких пацієнтів  переводять до відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Малеча з мамою  зазвичай перебуває  в стаціонарі не один місяць. І вже на цьому етапі паралельно з лікуванням та доглядом розпочинається медична реабілітація.

Відділення, яке нині відкрили,  оснащене сучасною технікою, працюватиме декілька кабінетів: катамнестичний, кабінет вакцинації, зали фізичної терапії, сенсорна кімната.

Відтак, діти зможуть отримати спектр медичних послуг: соматичний моніторинг, вакцинацію згідно з календарем щеплень, оцінку розвитку за стандартизованими міжнародними шкалами, УЗД кульшових суглобів, черевної порожнини, нейросонографію, ЕХО серця тощо. Їм надаватимуть фізичну терапію, це заняття з ерготерапевтом,  терапевтом мовлення та іншими фахівцями.

«Ми нині святкуємо День захисту дітей і дуже символічним є відкриття цього відділення.

У вашому закладі завжди панує дуже гарна атмосфера, він є потужним прикладом, бо тут працюють професіонали. Це люди, які показують, що найкращі медичні послуги можна отримувати на Львівщині.  Це робота усього колективу, бажаю вам розвитку і надалі, а нам усім миру. Нехай у цей день кожна дитина відчує, що вона захищена!

Дякуємо захисникам, які боронять щоденно нашу державу, аби наші діти і ми бачили мирне небо! ", – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Метою роботи нового відділення  є раннє виявлення патології розвитку і своєчасне надання допомоги, а саме – сприяння гармонійному розвитку дитини  та мінімізація виникнення ускладнень.

«У стінах перинатального центру народжується життя. Дякую колективу та керівнику закладу за вашу ініціативність та ті ідеї, які втілюєте.  Відкриття цього відділення – це можливість надати допомогу дитині з моменту народження та підтримати батьків», – додав директор департаменту охорони здоров’я  Орест Чемерис.

Нове відділення прийматиме як дітей народжених у Львівському перинатальному центрі, так і  всіх, які потребують висококваліфікованої допомоги, – за скеруванням сімейного або лікуючого лікаря.

Відділення відкрили за кошти, які надійшли від надання платних послуг у закладі та за благодійні внески. Загальна вартість – понад 800 тис гривень.

Переглядів: 0