У Львівському історичному музеї презентували виставково-едукаційний проект «ПершоДРУК»

Виставку присвятили 450-літтю книгодрукування в Україні.

Серед розмаїття зібрання Львівського історичного музею є чимало пам'яток, пов'язаних із темою друкарства. Серед них колекції стародруків, графіки, друкованих архівних документів, а також різноманітні зразки типографського обладнання.

Сьогодні, 18 травня, у Львівському історичному музеї презентували виставково-едукаційний проект «ПершоДРУК».

На виставці представили приблизно сотню  експонатів. Так, відвідувачі можуть ознайомитись з найстарішими центрами книгодрукування України XVI—XVII століть не лише з великих міст (Києва, Львова, Острогу), але і з малих осередків «друкованого слова» (Крилос, Стрятин, Рохманів та інших).

Інша частина проекту присвячена технічним особливостям друкарської справи, окремими аспектами її розвитку, супутніми ремеслами та художніми техніками.

Зокрема, представлені друкарські каси, кліше, виконані в різних техніках (літографські камені, дереворити, мідерити, офорти, цинкографії), друкарський прес та офортний верстат тощо.

Також, як зазначили під час відкриття, зокрема за сприяння Львівської ОВА в рамках проекту упродовж шести місяців проведуть низку навчальних майстер-класів «Вчимося друкувати» з оволодіння друком давніми техніками: ксилографія, мідерит, сталерит, офорт тощо.

Майстер-класи розраховані на різні вікові категорії та соціальні групи, в тому числі для соціальної інтеграції осіб з інвалідністю.

Автори виставки: Петро Слободян, Ростислав Островський

Довідково

На сьогодні науковці продовжують вести дискусії щодо того коли, хто і як почав друкувати перші книги в Україні. Достеменно відомо, що першою друкованою книгою в Україні, яка дійшла до наших днів, був «Апостол», віддрукований Іваном Федоровичем у Львові у період між 25 лютого 1573 року і 15 лютого 1574 року. Саме появу цієї книги прийнято вважати початком книгодрукування в Україні.

Переглядів: 3