У Львівській спеціалізованій школі №100 відкрили кімнати-музеї

Заклад працює з 1845 року.

Зараз у Львівській спеціалізованій школі №100 повну загальну середню освіту здобувають близько 80 учнів з порушенням зору. Заклад починає свою історію з 1845 року, коли польський дворянин Вінсент Заремба-Скшинський відкрив у Львові школу для навчання дітей із порушенням зору. Вчителі школи проходили підготовку для роботи з незрячими дітьми у Відні, Празі, Парижі та в інших містах Західної Європи.

Задля збереження пам’яті про історію школи, методик викладання, які змінювалися впродовж століть, а також для знайомства учнів з українською історією з можливістю доторкнутися до експонатів та обстежити їх, сьогодні у школі відкрили кімнату-музей про школу, а також кімнату «Українська світлиця».

Експонати зібрали працівники навчального закладу за участі двох учениць 9-го класу та учня 11-го класу, який власне ознайомлює з експозиціями кімнат як українською, так і англійською мовами. Приєдналися до збору експонатів і батьки учнів, частину експозиції надав Львівський Археологічний музей ЛНУ імені Івана Франка, а також Фонд Святого Володимира.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у відкритті кімнат-музеїв, ознайомився з експонатами та поспілкувався з учнями і колективом школи.

«Приємно бачити таких талановитих, добрих, чуйних дітей, які прагнуть отримувати освіту. Завдання наше – створити безбар’єрне середовище для кожного і кожної. Аби кожен міг спокійно піти в театр чи в кіно, отримувати освіту та роботу відповідно до своїх знань та вмінь. Я надіюсь, що ми збудуємо для дітей таке суспільство. Ми зробимо усе можливе, щоб ця школа стала безбар’єрною, доступною і тут була якісна освіта. Сьогодні ми перебуваємо на відкритті музею в школі, раніше кілька інших проєктів реалізувала тут обласна адміністрація за кошти обласного бюджету. Йдеться, зокрема, про зовнішній ліфт, для того, щоб діти могли підійматися, блискавкозахист тощо», – зазначив Максим Козицький.

У кімнаті «Українська світлиця» можна побачити різні речі українського побуту – давні і сучасні вишиті рушники та костюми, бамбетель, гребінку для чесання пряжі, рубелі, куделя, кужівку, веретена, давню праску, гасові лампи, глиняний посуд, ночви, гуцульський килим, давні образи Матері Божої та Ісуса Христа, археологічну експозицію, в якій є експонати віком 3000-4000 років до нашої ери.

У кімнаті-музеї школи є фотографії з різних років діяльності школи, план будівлі 1901 року, медалі та нагороди учнів, книга про школу 1807 року, портрет засновника школи Вінсента Заремби-Скшинського, графічні карти для незрячих 1895 року, різноманітні цифроприлади, а також прапор, який подарували українські захисники – все, що стосується зародження і розвитку навчального закладу для незрячих дітей.

У кімнатах-музеях планують проводити тематичні події, пов’язані з українськими національними святами. Відвідувати ці кімнати можуть усі охочі за попередньою домовленістю з адміністрацією навчального закладу.

Зазначимо, що невеличка музейна кімната у школі існувала ще з 90-х років.

У заході також взяли участь представники благодійних організацій, які надають підтримку школі: БФ «MOM FOR EVERYONE», БФ «Маленькі Перемоги» та Фонд Святого Володимира.

Довідково:

Львівська спеціалізована школа №100 є навчальним закладом обласного підпорядкування. Впродовж 2020-2022 років за кошти обласного бюджету для потреб школи придбали ноутбуки, комп’ютери, дисплей-панелі, Брайлівський принтер з можливістю кольорового друку, а також шкільні меблі. Загальна сума видатків склала понад 1,5 млн гривень.

У лютому минулого року за кошти обласного бюджету у школі встановили новий ліфт, щоб забезпечити рівні права і можливості для осіб з інвалідністю та усунути перепони і бар’єри для дітей з порушення зору в поєднанні з порушеннями опорно-рухового апарату.

Окрім цього, виконали капітальний ремонт їдальні, ремонт системи оповіщення про пожежу, встановили блискавкозахист – на загальну суму майже 800 тисяч гривень.

Переглядів: 5