У Львівській політехніці разом з науковцями обговорили ініціативу створення Президентського університету

Новий проєкт «Президентський університет», який глава держави Володимир Зеленський презентував навесні. А сьогодні його обговорили в межах круглого столу у Національному університеті  "Львівська політехніка".

В межах заходу свої думки та бачення реалізації проєкту висловили представники міністерства освіти, Львівської ОДА та науковці різних галузей.

«Дуже приємно та знаково, що таке обговорення нових ініціатив глави держави починається зі Львова. Проєкт дуже амбітний і непростий, але він має стати точкою перезавантаження вищої освіти. Закликаю науковців активно долучатись до реалізації цього проєкту та пропонувати свої ідеї щодо найкращого втілення майбутнього університету», - звернувся до присутніх міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Університет має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром, що, забезпечить підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави.

«Університет стане платформою для обміну найкращим досвідом. Успішність держави визначають справжні лідери. Ідея створення дуже актуальна, адже подібний заклад - це майданчик для об'єднання зусиль. Це забезпечить розвиток не лише науки, а й економіки нашої держави», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Розпочати освітню діяльність університет має уже у жовтні 2023 року, до цього часу планують розробляти освітні програми та залучати до викладання провідних науковців.

«Створення Президентського університету дозволить змінити не лише вищу освіту України, а й дасть шанс державі поборотися за лідерство в науці та інноваціях на значно серйознішому рівні», - переконаний директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

На думку ректора університету Юрія Бобала до наповнення освітнього процесу треба братися дуже виважено та відповідально.

«Без сумніву за всі роки незалежності в освіті накопичилось багато проблем. Ми можемо вдосконалювати те, що є, або створити щось зовсім нове. Мені до вподоби новий шлях. Адже в новому університеті ми мусимо створити все з нуля: нові навчальні програми, нові спеціальності, нове методичне забезпечення та нові стосунки між педагогами і студентами. Однак починати варто із вузького спектра спеціальностей та ретельно обміркувати як організувати навчальний процес і наповнити його реальним змістом», - зазначив Юрій Бобало.

Під час круглого столу заступник міністра освіти України Ігор Гарбарук презентував проєкт Президентського університету та наголосив на важливості розвитку особистості та професіоналізму.

«Цей проєкт є не лише одним з ідей в освітній сфері, це проєкт глобального національного значення. Вища освіта це основа економічного розвитку нашої країни та наймогутніша зброя, з допомогою якої можна змінювати світ. Закладена у проєкт концепція базується на кількох ключових напрямах, серед яких розвиток особистості, вдосконалення професіоналізму та застосування дуальної системи навчання», - акцентував заступник міністра.

Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на основі спеціальностей, які становлять основу 6-го технологічного укладу, формують науково-технічний прогрес та дають змогу підготувати професіоналів найвищого рівня. Це інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

«Тема створення нового університету надзвичайно гаряча в освітньому академічному просторі. Треба тверезо та об'єктивно визначити ті вузькі напрямки, на які скерувати зусилля. Гадаю добрим початком буде формування бази науковців та започаткувати конкурсу наукових проєктів. Окрім того, університет мав би пропагувати можливість створення стартапів», - розповів доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Роман Лесик.

Своїм досвідом та практичними спостереженнями поділився також завідувач кафедри фармацевтичної біотехнології, професор, доктор наук Самаркандського університету (Німеччина) Андрій Лужецький.

«Цікаво було почути про таку ініціативу.  Це потрібний і вважливий проєкт. Мій практичний досвід підказує, що успішність світових університетів полягає у залученні найкращих фахівців своєї галузі. Таким шляхом пішов Китай. Вони запрошують європейських вчених, дають їм свободу дій і доступ до лабораторій. Це швидкий шлях імплементації цієї хорошої ідеї», - резюмував Андрій Лужецький.

До викладання в університеті планують запрошувати найкращих українських фахівців та застосовувати найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30% теорії та 70% практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.

1 / 7