У Львівській ОВА відбулась зустріч із представниками Консультативної місії ЄС в Україні

Йшлось про роботу правоохоронних та прикордонних служб в умовах воєнного стану, а також про підтримку та інтеграцію ВПО на Львівщині.

Сьогодні, 29 жовтня, керівниця апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк поспілкувалась із представниками Консультативної місії ЄС в Україні. На зустрічі також були присутні директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес та заступниця директора департаменту МТД та МС Ольга Табака.

Зокрема, обговорили розслідування міжнародних злочинів росії на території України. Адже поліція Львівщини тісно співпрацює з Консультативною місією ЄС з 2014 року, зараз фокус спільної роботи частково змінився.

«Коли почалось повномасштабне вторгнення, представників КМЄС евакуювали, однак ми повернулись, щоб допомагати українцям у такий непростий час. Адаптуючись під події, місія вирішила змінити фокус своєї роботи. Зараз одним із основних напрямків нашої діяльності є підтримка правоохоронних органів України у розслідуванні воєнних злочинів – допомога у підготовці цих справ до міжнародного розгляду. Ми також проводимо тренінги для представників поліції та прокуратури щодо підвищення їхньої кваліфікації, щоб спільними зусиллями досягти справедливості», – наголосив в. о.  голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау.

Він додав, що територія на заході України також є територією, де відбуваються воєнні злочини, тому що будь-який ракетний обстріл – це порушення усіх міжнародних норм.

Також, в межах зустрічі поспілкувались про роботу прикордонних служб під час повномасштабного вторгнення – в перші дні повномасштабної війни приблизно 500 тисяч українців вимушено залишили свою Батьківщину, на кордонах їм допомагали працівники служб.Тому, КМСЄ готове залучати своїх експертів на пунктах перетину кордону України з Польщею, Словаччиною з метою консультацій і допомоги нашим прикордонникам.

«Я думаю, що це була надзвичайно важлива місія в перші тижні вторгнення, коли українці масово виїжджали за кордон, натомість в Україну доставляли багато гуманітарної допомоги. Важливо в таких стресових умовах надавати психологічну підтримку всім, зокрема і працівникам митної та прикордонної служби, які щодня допомагають величезній кількості українців виїхати у безпечні зони», – підкреслив Фредрік Весслау.

Окрім цього, він наголосив, що КМЄС прагне дізнатись більше про проблеми та потреби ВПО, які зараз перебувають на заході України.

За словами керівниці апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк, Львівщина – одна з 5 областей, які з початку повномасштабної війни прийняли найбільшу кількість переселенців. Станом на 26 жовтня на Львівщині зареєстрували понад 250 тисяч  ВПО, з них 76 384 – діти. Цих людей забезпечили місцями тимчасового проживання в закладах соціальної інфраструктури та у приватному секторі.

«Найбільший наш виклик зараз – наближення зимового періоду. З початком опалювального сезону очікується евакуація людей з Донецької, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Відтак, першочергове завдання облдержадміністрації – забезпечити оперативне розгортання мережі тимчасових прихистків. Такий досвід Львівщина уже мала на початку повномасштабних бойових дій, коли у бюджетних закладах, а також закладах приватної сфери, щодня розміщували до 2-4 тисяч евакуйованих осіб. Там люди отримували першу психологічну та юридичну підтримку, медичну та соціальну допомогу», – додала Ірина Шурпяк.

Представники Львівської ОВА подякували європейським партнерам за допомогу області у боротьбі з агресією росії. Зі свого боку КМСЄ обіцяє і надалі всіма можливими способами допомагати жителям України.

Довідка: Починаючи з 2014 року Місія надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектора цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.

Переглядів: 0