У ЛНУ імені Івана Франка відбувся семінар щодо Закону України «Про адміністративну процедуру»

Сьогодні, 16 вересня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» відбувся семінар на тему «Закон України «Про адміністративну процедуру»: основні новели, виклики та подальші кроки».

Учасниками стали представники судової та виконавчої гілок влади, науковці та практикуючі юристи.

Система органів виконавчої влади України є найбільш розгалуженою і цей Закон стосується саме цих органів держави, а також має пряме відношення й до органів місцевого самоврядування. Закон створює чіткі правила у відносинах громадян, бізнесу та влади. Однак найголовніше – він забезпечує безпосередню участь громадянина у прийнятті рішення, яке його стосується.

«Закон «Про адміністративну процедуру» пройшов доволі довгий і складний шлях до кінцевої реалізації. Задекларована в Законі адмінпроцедура має створити єдині правила взаємозв’язку між державою, місцевим самоврядуванням та громадянами. Надзвичайно важливо, щоб ці правила були єдиними, уніфікованими і дієвими. Прийняття цього Закону закладає міцний фундамент для подальшої розбудови сучасної європейської держави, адже всі країни ЄС мають подібні закони і слугують вони, як невід’ємна частина права на належне врядування. Попереду велика робота над приведенням у відповідність до норм цього закону інших законів та нормативних актів, навчання державних службовців - як використовувати нові процедури, інформування громадян про нові права та правила. Вирішальну роль у запуску закону на практиці, коли він набуде чинності, матимуть державні службовці, судді та самі громадяни», - зауважив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

До слова, про ухвалення Закону позитивно відгукнувся Європейський Союз у своєму щорічному звіті щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію у липні цьогоріч.

Нагадаємо, 17 лютого 2022 року Президент України підписав Закон України «Про адміністративну процедуру». Він набере чинності через 18 місяців з дня його опублікування, тобто 15 грудня 2023 року.

Переглядів: 1