У Грабовецько-Дулібівській громаді запровадять посаду вихователя з безпеки

Нещодавно у Грабовецько-Дулібівській територіальній громаді відбулася зустріч учасників пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі».

Проєкт реалізує Національна поліція України у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством освіти та науки, Міністерством розвитку громад та територій, Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з Представництвом Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Ініціатива спрямована на підвищення рівня безпеки в освітньому середовищі та передбачає запровадження посади «Вихователь безпеки» для раннього виявлення, запобігання та припинення негативних явищ, які відбуваються в приміщенні закладу освіти, на прилеглих територіях чи дорогою до навчального закладу та несуть загрозу для життя, фізичного, психічного здоров’я учня.

Йдеться про жорстоке поводження з учнем, дискримінацію за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності учня, булінг (цькування), утягнення учня у протиправну діяльність, залучення його до вживання психоактивних речовин, вживання в приміщеннях закладу освіти чи на прилеглих територіях алкогольних напоїв, куріння тютюнових виробів, вчинення учнем правопорушень тощо.

Також спеціаліст з безпеки дбатиме про організацію безпеки дорожнього руху біля закладу освіти і пожежної безпеки в ньому, підвищуватиме обізнаність учнів про права дитини, навички безпечної поведінки (зокрема в Інтернеті), алгоритм дій у разі порушення прав. Крім того, до обов’язків спеціаліста входитиме проведення інформаційно-просвітницькі заходів для педагогічних працівників.

Обов'язки вихователя безпеки у Грабовецько-Дулібівській територіальній громаді виконуватиме Наталія Чорнобай.

Стрийська РВА