У геріатричному пансіонаті у Червоноградському районі знайшли дім понад сто людей

У Великомостівському пансіонаті проживають люди поважного віку, а також особи з інвалідністю, які потребують догляду.

Нагадаємо, додаткові місця облаштовують у кількох закладах психоневрологічного типу на Львівщині. Тож комісія Львівської ОВА під головуванням профільного заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка оглянула приміщення та територію пансіонату у Червоноградському районі, щоб оцінити перспективи розгортання тут додаткових ліжкомісць.

Великомостівський геріатричний пансіонат приймає людей поважного віку та людей з інвалідністю, які потребують догляду, - і жінок, і чоловіків. Зараз тут проживають 136 осіб, з них 17 – переселенці з Бахмута, Лисичанська, Слов’янська, Харкова, Миколаєва та Бучі.

На подвір’ї подбали про благоустрій – доглянуті квіткові клумби, ростуть декоративні кущі та дерева. Відремонтовані і їдальня, і санвузли та душові, у частині кімнат – свіжий або косметичний ремонт. Тут також діють капличка та зал зібрань, бібліотека, фізкабінет. Є власний сад і майже 30 корів.

Директор закладу Ігор Демків розповідає, що вільних місць майже немає – зараз можуть прийняти двох або трьох людей. Привести заклад до стану, в якому він є зараз, вдалося завдяки поступовій та систематичній праці впродовж вісімнадцяти років – саме стільки часу директор обіймає свою посаду. Додає, що підопічним пансіонату допомагали й українські, і міжнародні благодійні організації. Зокрема, виплачували їм грошову допомогу.

«Під час візиту ми побачили, що матеріально-технічна база закладу у належному стані. Підопічним забезпечили гідні умови перебування. Обговорили з директором питання

розміру заробітної плати. Зараз середня зарплата у пансіонаті – близько восьми тисяч гривень. Люди, які працюють з вразливими категоріями населення, однозначно заслуговують на вищу платню. Підвищення розміру оплати праці – ставимо собі за завдання.

За результатами виїздів до всіх закладів такого типу, спільно з департаментом соціального захисту населення представимо начальнику Львівської обласної військової адміністрації пропозиції щодо облаштування додаткових ліжкомісць. Війна диктує свої умови і ми маємо бути готові допомогти евакуйованим людям зі зон активних бойових дій», – зазначив Іван Собко.