У Гарнізонному храмі Львова відбулася Архиєрейська Літургія з нагоди 11-ї річниці відкриття та освячення церкви

11 років тому Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла у Львові, після тривалої перерви, відновив свою душпастирську роботу.

У День ЗСУ, 11 років тому, Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла у Львові, після тривалої перерви, відновив свою душпастирську роботу, спрямовану на задоволення духовних потреб військовослужбовців міста та їхніх сімей.

Сьогодні у Літургії взяли участь директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк та начальник відділу релігій департаменту Василь Дороша також представники Львівської обласної та Львівської міської рад, військовослужбовці, миряни та чимало тих, зокрема, волонтерів, хто долучився до відновлення роботи храму. Очолив Архиєрейську Літургію владика Степан Сус, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, попередній настоятель Гарнізонного храму.

«Ми з вами стали учасниками великого чуда, великого Божого милосердя, Божої доброти (про відновлення діяльності храму – авт.). 76 років тому комуністи зробили з храму склад книжок, храм був закритий, ніхто не молився. Покоління львів’ян проходили повз храм, двері якого були зачинені. Тоді, у 2011 році, ми вирішили відкриття храму приурочити двадцятій річниці відновлення Збройних Сил України. Ми хотіли говорити про те, що в нас є армія, що в Україні є Захисники, і їх треба шанувати та за них треба молитися, про них треба думати. Ми хотіли, щоб наші воїни відчували, що вони мають свій храм, своє місце молитви. Це справді було Боже провидіння і Божий знак для всіх нас. Сьогодні ми молимося за наших Захисників і відчуваємо, як країні важливо мати Збройні Сили та інші силові структури (прикордонників, Повітряні сили та інші), які захищають нас. Велика Вдячність Господу за те, що ми маємо такий храм у Львові. Молімося за наших Захисників, які є нашим щитом», – наголосив о. Степан Сус.

Нагадаємо, храм припинив свою душпастирську діяльність у 1946 році за розпорядженням радянської влади. Приміщення храму використовували як склад, пізніше – як книгосховище Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України. З огляду на те, що у певний період історії святиня виконувала функцію гарнізонної церкви міста, у 2010 році Львівська міська рада передала храм у власність Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії – релігійної католицької організації, завданням якої є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їхніх сімей, зараз нею опікуються капелани Центру. Настоятель храму – о. Тарас Михальчук.

Значення церкви як військового храму особливо зросло від початку російсько-української війни, з 2014 року – храм став місцем прощання із загиблими українськими Захисниками і Захисницями.

Довідково:

У грудні цього року виповнюється 11 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Цей храм є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення.

У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до іншого приміщення. Того ж року споруду передали до єпархії УГКЦ (а саме – Центру Військового Капеланства) та почали використовувати як Гарнізонний храм Львова.

Переглядів: 0