У Державному архіві зберігається книга першої в світі жінки-офіцера Олени Степанів про Львів

У Державному архіві Львівської області зберігається книга Олени Степанів - "Сучасний Львів", що вийшла друком у 1943 році.

Олена Степанів (1892 — 1963) - видатна особистість, історик, викладач географії, громадський та військовий діяч; перша в світі жінка, яка офіційно зарахована на військову службу в званні офіцера. Олена Степанів воювала у складі жіночої чоти Українських січових стрільців. В 1915 році про неї писала преса як про жінку, яка воювала на рівні з чоловіками, за що її було нагороджено медаллю і присвоєно офіцерське звання. Також про неї були складені пісні; випускали листівки.

Олена Степанів похована на 82 полі Личаківського цвинтаря у місті Львові.

На її честь були названі вулиці у деяких населених пунктах України: Львові, Стрию, Болехові, Надвірній та Славську.

У 2015 році була виготовлена медаль "Відзнака ім. Олени Степанівни" (художник Іван Турецький) для нагородження жінок, котрі самовідданою працею зробили значний внесок у розвиток освіти, науки, культури та громадської сфери м. Львова.

"СУЧАСНИЙ ЛЬВІВ" - це перша комплексна і найбільш повна економіко-географічна характеристика міста Львова. У книзі опубліковані світлини, котрі передають дух старого Львова.

Ознайомитися із онлайн-версією книги можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1f70cpFWhNzFKCvDP2J6rkP88vY_eTQ0B/view?usp=sharing