У департаменті фінансів роз’яснили, як громадам нараховуватимуть акцизний податок з пального

Тепер на акцизний податок з пального громади чекатимуть не більше місяця.

Відколи місцеві бюджети отримують 13,44 % акцизного податку з виробленого та ввезеного пального (з 2017 року), частки його відрахування кожній територіальній громаді щопівроку затверджував Кабінет Міністрів України. Зазвичай процес їх затвердження тривав кілька місяців.

Це призводило до несвоєчасного отримання податку громадами (без затверджених чергових часток кошти податку не надходили) і розбалансування їх бюджетів. Львівська облдержадміністрація неодноразово ініціювала зміни до нормативних актів, які б врегулювали зазначене питання шляхом максимального пришвидшення процесу збору інформації і затвердження часток відрахування акцизного податку.

Ще у листопаді парламент прийняв закон (від 03.11.2022 № 2709), згідно з яким Державна податкова служба України не пізніше 15 січня та 15 липня надає Казначейству України обраховані частки для зарахування до відповідних бюджетів акцизного податку на півріччя. Не пізніше останнього робочого дня січня та липня казначейські органи повинні розпочати відрахування коштів відповідним місцевим бюджетам.

Відтак, тепер на акцизний податок з пального громади чекатимуть не більше місяця.

Нагадаємо, що розмір відрахувань залежить від обсягів реалізації пального на відповідних територіях

Цьогоріч за 11 місяців Львівщина отримала 173,4 млн грн відрахувань акцизного податку на пальне.

Переглядів: 0