У департаменті агропромислового розвитку назвали ключові показники по сільськогосподарських землях Львівщини за рік

Понад 56% загальної площі земельного фонду Львівської області становлять землі сільськогосподарського призначення (1,24 млн. га), з них 771 тис. га – орні землі (рілля).

Земельні аукціони:

За 2022 рік за підсумками земельних торгів продано право оренди 80 с/г земельних ділянок комунальної власності на площу понад 860 га. Середня вартість 1 га становить понад 13 тис грн.

Земельних обіг в умовах війни:

На початку повномасштабного вторгнення рф ВРУ було прийнято Закон України № 2145-IX, який скасував проведення земельних аукціонів. Натомість передача в оренду відбувалася за спрощеною процедурою на підставі рішення ОМС на строк до 1 року.

«Така спрощена процедура діяла в період з 7 квітня по 19 листопада цього року. Лише за цей час наші громади передали в оренду аграріям Львівщини більш як 3,8 тисячі ділянок на площу понад 15,6 тис. га», - зазначає директорка департаменту АПР Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Ринок землі:

З моменту відкриття ринку землі з 01 липня 2021 року по 02.01.2023 в області продано понад 1159 колишніх підмораторних приватних земельних ділянок (паїв), площею більш як 1,4 тис. га.

«Середня вартість 1 гектара проданого паю становить понад 67 тис грн та поступається лише Київщині. При чому, найдорожчий пай в Україні за весь період ринку землі був проданий саме на Львівщині. Такий привабливий земельний наділ площею менше одного гектара вдалося реалізувати у Сокільниках (на об'їзній дорозі зі Львова) за понад 5 мільйонів гривень», - коментує Тетяна Гетьман.

Державна підтримка:

В межах програми підтримки, що фінансується коштами Європейського Союзу, 552 малим агровиробникам Львівської області погоджено безповоротну субсидію на оброблюванні угіддя на площу 14,2 тис. га у сумі понад 43,9 млн грн. Така програма була реалізована через онлайн-платформу Державного аграрного реєстру.

У департаменті агропромислового розвитку назвали ключові показники по сільськогосподарських землях Львівщини за рік

Переглядів: 0