У 2022 році 10 збірних Львівщини отримали новий спортивний інвентар

Нові човни, велосипеди та татамі дозволяють спортсменам ефективніше тренуватись і результативніше змагатись.

Для 10 збірних команд Львівщини, які представляють область на всеукраїнських змаганнях та успішно виступають у складі національної збірної на міжнародних турнірах, управління молоді та спорту Львівської ОВА закупило новий спортивний інвентар. Покращення матеріально-технічної бази збірних області є одним з пріоритетів Комплексної програми розвитку фізичної культури Львівщини.

«В більшості успішних країн Європи є чітко сформулювані цілі фінансування спорту, адже це кошти платників податків. Головна ціль – це дати якнайбільшій кількості людей якомога якісніші та різноманітніші спортивні послуги та сприяти ефективній координації і розподіленню обмеженого ресурсу. Сьогодні показник ресурсно-фінансового «голоду» зі зрозумілих причин є одним з найвищих в історії сучасної України. Тому ми прийняли для себе рішення, що усі наші проєкти, програми, заходи мають бути максимально наближені до кінцевого споживача, за принципом «умови під атлета». Якщо обладнання —  то для кращого. Якщо стадіон — то в тій громаді, де уже є сталі традиції та реальна потреба. Якщо фінансова підтримка — то конкретного тренера чи спортсмена з кращими досягненнями. Зараз ми інвестуємо в те, що є нагальною потребою і точно матиме результат», —  пояснює керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім‘як.

Зокрема, для збірної веслувальників Львівщини закупили 4 нові човни. На них до нових вершин веслуватимуть чемпіон світу та європи Віталій Вергелес, чемпіон світу серед молоді до 23 років Василь Смілка, бронзова призерка чемпіонату Європи серед юніорів та молоді до 23 років Валерія Терета та срібна та бронзова призерка чемпіонатів світу з веслування на байдарках i каное серед юнiорiв та молодi Христина Осіпчук.

Чотири велосипеди закупили для збірної команди з велосипедного спорту.  Це трекові та шосейні велосипеди для спортсменів Львівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи, випускників дрогобицької СДЮШОР «Медик», що сьогодні тренуються у Львівський обласній школі вищої спортивної майстерності.

На чотири спортивні пістолети провідного виробника спортивної зброї «PARDINI» тепер має більше збірна команда зі стрільби кульової. З них стрілятимуть  чемпіонка світу Юлія Коростильова, чемпіонка Європи Анастасія Німець, чемпіон Європи Володимир Пастернак та чемпіон Європи Гліб Кігітов.

Для збірної команди зі стрільби з лука закупили 4 рукоятки американського виробництва «HOYT», а також інші комплектуючі для влучної стрільби. Їх використовуватимуть майстер спорту України міжнародного класу Варвара Ілляш та майстри спорту України Дзвенислава Черник, Олександр Бойко та Олександр Панциру.

Для збірної армрестлерів, яка завжди потрапляє у трійку кращих на національних тренувань та змагань, закупили 3 нові столи. Для збірної команди з кіокушинкай карате та кікбоксингу закупили 2 комплекти татамі на яких окрім тренувань обласні федерації проводитимуть також і змагання, а традиційно з цих видів спорту кількість учасників є найбільшою з поміж усіх федерацій зі спортивних одноборств. Для члена національної паралімпійської збірної команди України, дворазового чемпіона світу Павла Баля  придбали велосипед спеціального призначення «ХендБайк».

Також закупили систему хронометражу для збірної команди з спортивного орієнтування, та електронне табло для ігрових видів спорту. НайкращІ за рейтингом представниці художньої гімнасткам Львівщини отримали нові комплекти змагального та тренувального обладнання.