Творчий пошук та допомога ЗСУ: історія діяльності акторів театру ім. Ю. Дрогобича під час війни

Днями актори Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича зіграли прем’єрну виставу на тему війни та людських стосунків Олександра Вітра «Смак сонця». Це вперше серед театрів України актори здійснили постановку вистави про війну під час війни.

Перше сценічне втілення здійснив головний режисер театру Олександр Король. Прем’єра мистецького проекту відбулася 22 травня 2022 року на новій театральній локації – сценічному майданчику «Під дахом» .

Активний процес пошуку та реалізації нових вистав, цікавих мистецьких задумів триває поряд з повноцінною, потужною волонтерською діяльністю колективу театру ім. Юрія Дрогобича. З перших днів війни колектив  згуртувався, щоб наближати нашу перемогу. У перервах між репетиціями  та виставами працівники театру жертвують власні кошти, за які купують продукти та власноруч готують страви для українських воїнів.

«Спершу ми готували вареники, котлети, борщові заправки та інші смаколики. На сьогодні дещо змінили напрям «виробництва», і зараз займаємося копченостями, бо такі продукти довго зберігаються і їх легше доставити на фронт», - розповідає директор театру Микола Гнатенко.

Загалом, протягом трьох місяців війни на базі театру ім. Ю. Дрогобича волонтери за кошти працівників і благодійників приготували і відправили на фронт таку кількість страв:

Відбивні - 3000 шт
Котлети - 10 000 шт
Сало солене - 1000 кг
Шкварки - 800 кг
Налисники - 5000 шт
Копченості - 500 кг
Голубці - 200 кг
Вареники 15000 шт
Капуста з м ясом - 300 кг
Кури копчені і запечені - 400 кг
Борщова заправка - 100 кг
Риба смажена - 100 кг
Смалець - 300 кг
Серця курячі -30 кг
Рагу овочево-м'ясне - 300 кг
Салати - 20 кг
Сухарі 20 кг

Переглядів: 5