Турбота та опіка про дітей: ще 28 жителів Львівщини пройшли курс підготовки кандидатів в усиновлювачі

13 травня завершився курс підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники та прийомні батьки. Навчання проводили фахівці Львівського обласного центру соціальних служб. Участь в навчанні взяли 28 осіб, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

Це вже друге таке навчання у цьому році. Його організували на базі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. Івана Франка.

Привітав із завершення курсу заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний.

«Взяти під опіку дитину, виховати її – це велика відповідальність для батьків. А ще це неабияка сміливість. Надалі саме батько й мати стають прикладом для наслідування, прикладом взаємостосунків. На жаль, в умовах війни, все більше дітей потребують належної підтримки та опіки. Саме тому, ваша роль зростатиме з кожним днем», - зазначив Віталій Загайний.

Попри військові дії в Україні до Львівського обласного центру соціальних служб надійшло скерування на проходження навчання майже 40 осіб.

«Самостійно розібратися з багатьма питаннями стосовно підходу до виховання важко. Але коли потрапляєш в групу і бачиш людей, об’єднаних спільною метою, то стає якось легше. Насправді важливо, що ці курси дають зрозуміти батькам чи готові вони взяти під опіку дитину, чи ні», - поділилась кандидатка в усиновлювачі Лілія.

Навчання відбулося відповідно до затвердженої програми, яка передбачає 30 академічних годин. Курс складається з 5 тренінгових занять.

«На курсах з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», - розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями.

Зазначимо, що цьогоріч вже 50 осіб взяли участь у таких навчаннях. Від початку року жителі області усиновили 9 дітей.

Переглядів: 2