Триває розробка Стратегії розвитку Львівської агломерації та Плану заходів з її реалізації

У Львівській політехніці відбулося перше засідання Робочої групи «Соціальна інфраструктура». Профільні експерти та представники 17 територіальних громад Львівщини зібрались, щоб обговорити співпрацю між громадами Львівщини у соціальній сфері.

Зазначимо, що це одна із семи галузевих робочих груп, які розробляють Стратегію розвитку Львівської агломерації на період до 2027 року та План заходів з її реалізації на 2024-2025 роки. Вона створена відповідно до розпорядження голови Львівської обласної військової адміністрації від 18.10.2022 № 481/0/5-22ВА.

Тематичними компетенціями цієї Робочої групи є:

  1. Демографічна ситуація, в тому числі в динамічній часовій перспективі.
  2. Стан соціальної інфраструктури у галузях соціальної сфери, зокрема охорони здоров’я, освіти, культури та спорту, соціального захисту та інших.
  3. Доступність і якість пропозицій послуг у соціальній сфері, в тому числі основні «больові точки» та найважливіші потенційні мікрорегіональні проєкти для співпраці.
  4. Доступність простору та об’єктів для осіб з особливими потребами.
  5. Кадровий потенціал в соціальній сфері.
  6. Активність громадського сектору і співпраця місцевого самоврядування з громадськими організаціями та неформальними групами в соціальних сферах.
  7. Міжнародна співпраця у соціальній сфері.
  8. Виклики, пов’язані з війною.

Під час засідання також провели аналіз сильних та слабких сторін Львівської агломерації у соціальній сфері, як внутрішніх чинників, та можливостей і загроз,- як зовнішніх чинників.

Як зазначають у департаменті економічної політики облдержадміністрації, робота щодо ґрунтовного збору діагностичної інформації та фаховий соціально-економічний аналіз стану та перспектив розвитку Львівської агломерації триватимуть до 1 квітня наступного року.

Стратегія розвитку Львівської агломерації передбачатиме реалізацію спільних проєктів агломераційного мікрорегіону в соціальній, екологічній, економічній галузях, які матимуть переваги в доступі до фінансових ресурсів державних і міжнародних фондів, міжнародної технічної допомоги та інших джерел фінансування.

Додамо, на сьогодні вже провели 5 стартових засідань робочих груп: «Екологія», «Просторовий розвиток», «Житлово-комунальне господарство», «Транспортна інфраструктура», «Соціальна інфраструктура», а також на найближчий час запланували ще два – «Економічний розвиток» та «Стратегічні проекти співробітництва громад»

Нагадаємо, що підтримку в розробці Стратегії розвитку Львівської агломерації забезпечують: Рада Європи: децентралізація і місцеве самоврядуванняМінрегіон, підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради

України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, провідні наукові інституції та департаменти Львівська обласна державна адміністрація.

Переглядів: 0