Триває прийом пропозицій до інструкції про вимоги оформлення документів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Міндовкілля приймає пропозиції та зауваження до 21 травня.

21 квітня оприлюднили проєкт наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами»

Наказ розробили з метою виконання Закону України від 09.07.2022 № 2393-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» та Порядку проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою КМУ від 13.03.2002 № 302 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2023 № 63).

Зазначимо, що внесені зміни встановлюють чіткі вимоги до порядку оформлення та змісту документів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря.

Особливу увагу варто звернути на зміни у підготовці публікацій в місцевих друкованих ЗМІ та інформування місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування на території яких розташований об’єкт та Міндовкілля, з метою розміщення на офіційних вебсайтах інформації про намір суб’єкта господарювання отримати дозвіл на викиди.

Реалізація наказу дозволить скоротити обсяги документів для отримання дозволу на викиди та встановить чітку процедуру розгляду зауважень від громадськості та проведення публічних обговорень, що сприятиме поінформованості та участі громадськості у процесі прийняття управлінських рішень.

Проєкт наказу оприлюднили на офіційному вебсайті Міндовкілля за посилання. Приймають зауважень та пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань до 21 травня 2023 року.

Надсилати їх потрібно до Міндовкілля. Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, тел. (044) 206-31-00; факс: (044) 206-31-07, e-mail: info@mepr.gov.ua.

Переглядів: 2