«Треба зробити все, щоб українська економіка була приваблива для іноземних інвесторів», – Володимир Ставнюк

Другим пленарним засіданням Економічного форуму стала монетарна політика як фінансова база індустріалізації. Про це дискутували український економіст і політик Віктор Галасюк, Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк, директор департаменту розвитку бізнесу компанії "Делойт" Грегорі Фішман, голова правління Асоціації банків Львівщини Сергій Бойко, доктор економічних наук, професор, український фінансист Ростислав Слав’юк, голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Як зазначив Андрій Новак, сьогодні важливо вирішити три речі: курс гривні, доступність кредитних ставок, надійність банкової системи.

«Це мінімум для стабільності. Також важлива стимулююча монетарна політика. Нам треба давати позитивні сигнали від України всьому світу», - розповів Андрій Новак.

Про необхідні зміни для фінансового розвитку країни розповів і Віктор Галасюк, який виокремив такі чинники, як розумне імпортозаміщення, в тому числі через «купуй українське-плати українцям», розвиток внутрішнього ринку, створення нового ринку в тому числі за рахунок монетарної політики, а також експортна експансія. Акцент на розвитку економіки для залучення іноземних інвестицій зробив Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк.

«Треба зробити все, щоб українська економка була приваблива для іноземних інвестицій. Також це сприяння іноземним партнерам, зменшення відсоткових ставок по кредитах. Сьогодні є велика зацікавленість іноземних партнерів, але ми маємо мати що їм запропонувати», - зазначив Володимир Ставнюк.

«У 2014 році рівень інфляції в Україні був майже 25 %, у 2015 – понад 40 % . І той факт, що рівень інфляції сьогодні є 9 % свідчить про те, що багато речей добре розвиваються в Україні. Україна відчула стабілізацію. Монетарна політика - це не вакуум, а велика частина економіки України і вона потребує особливого підходу», - зазначив директор департаменту розвитку бізнесу компанії "Делойт" Грегорі Фішман.

«Рівень інфляції є надзвичайно чутливим показником для інвестицій. Монетарна політика, яку проводив Національний банк призвела до того, що інфляція сьогодні є на рівні 9 % і цей відсоток продовжує знижуватися. Це допоможе залучити ті інвестиції, які на сьогодні є необхідні. Ми зробили аграрну реформу і це дозволило нам експортувати в різні куточки світу. Нам потрібно сконцентруватися над якістю нашої продукції. Тільки якісна продукція буде конкурентоздатною в Європейському союзі. Потрібно також піднімати малий бізнес», - розповів голова правління Асоціації банків Львівщини Сергій Бойко.

Нагадаємо, що XVIII Міжнародний економічний форум триватиме упродовж двох днів, 1-2 листопада. Сьогодні дискусії відбуваються на "Арені-Львів", а вже завтра у різних локаціях Львова на актуальну економічну тематику.

Переглядів: 54